image06

15. Uluslararası Kemer Sualtı GünleriKemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ile Kemer’de merkezi bulunan Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve Kemer Belediyesi ile bölgenin önde gelen otellerinin sponsorluğu ile gerçekleştirilen etkinlik 19-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kemer’in sualtı güzelliklerini tüm dünya ile paylaşabilmek amacıyla düzenlenen sualtı günlerinde sualtı arkeolojisi, sualtı doğası ve canlı model yarışmaları yapılacak.


Bu kapsamda bölgede bulunan İlkokul öğrencileri arasında resim yarışması düzenlenirken, ayrıca yine İlkokul öğrencilerine sualtı güzelliklerini sevdirmek amacıyla belgesel gösterimleri sunulacak.


Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne ait 'Selçuk-1' adlı tekneyle Üç Adalar Mevkii'nde dalış yapacak olan yarışmacılar burada Kemer’in sualtı güzelliklerini görüntüleyecekler.


Etkinliğe katılan 6 ülkeden 100’e yakın sualtı sevdalısı ve profesyonel, en iyi fotoğraf ve görüntüyü çekebilmek için 2 gün boyunca Kemer’in eşsiz sualtında çekimler yapıp dereceye girmeye çalışacaklar.

Tüm çekilen fotoğraf ve videolar jürinin değerlendirmesine sunulacak ve yarışmada jürinin belirleyeceği fotoğraf ve görüntüler ödüle layık görülecek. Ödül töreni ise Göynük’de yer alan Sherwood Hotel’de gerçekleştirilecek.

Booking.com