image06

24. Yeni Delhi Güney Asya Seyahat ve Turizm Fuarı (SATTE)



Bu yıl 24. kez kapısını ziyaretçilerine açan SATTE Yeni Delhi Uluslararası Turizm Fuarı başladı. 15 –17 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılan fuarda 40 ülkeden 870 katılımcı yer alıyor. Büyük nüfus oranı ve ekonomisi gittikçe güçlenen Hindistan pek çok destinasyon için hedef kaynak pazar durumunda. 
 
Türkiye ve Antalya’nın olumlu tanınırlığı var ancak bu son dönemlerde gelişen olumsuz olayların yansımaları bu ülkede de hissediliyor. Geçtiğimiz yıl pekçok grup, toplantı, düğün organizasyon iptalleri yaşanmış. Bu yıl bölgede iş yapan seyahat acentelerinin verdiği bilgiye göre mevcut koşulların iyiye gitmesi durumunda talep artışı yaşanacak. Ancak uçuş sayısında yapılan kısıtlama, mevcut talepte büyük çıkış yapmasının önünde en büyük engel.
 
Türkiye alanı 200 m2 ve 25 katılımcının yer aldığı fuarda, ağırlıklı olarak İstanbul acenteleri bulunuyor. Stantlar Türkiye planlaması yapan acentelerce ziyaret ediliyor. Antalya standı ise daha çok kongre, toplantı düğün organizasyonları yapan firmalarca ziyaret edilmektedir.











Booking.com