image06

2. Doğalgaz ve İklimlendirme Teknolojileri Fuarı

7 - 10 Eylül 20172. Doğalgaz ve İklimlendirme Teknolojileri Fuarı 07-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Antalya Cam Piramit’te gerçekleşecektir.

DETAY Fuarcılık ailesi olarak 21 yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz fuarlarımız arasında bulunan 2. Doğalgaz Klima ve İklimlendirme Teknoloji Fuarı bu sene KOSGEB desteği ile Cam Piramit Fuar merkezin de kapılarını açacaktır. Ülkemizde 1989 yılından bu yana kullanılmaya başlanan doğal gaz Antalya’da ilk önce Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere sanayi sektörü ve turizm sektörü ile konutlarda kullanılmaya başlanmıştır. Verimli ısınma açısından oldukça avantajlı olan doğal gaz nüfus açısından yoğun olan illerde daha çok rağbet görmektedir. Ülkemizde doğal gaz ısıtma sistemleri; verim bakımdan en çok kullanılan ve en ekonomik yakıt türüdür. Antalya, hem nüfus olarak hem de mevcut konumundan dolayı önemli bir noktadadır. Turizm cenneti olan Antalyamız, ülkemizin bu yönden en zengin kentlerinden biridir. Saymakla bitmeyecek kadar çok turistik mekâna sahip kentte hem nüfus hem de turist sayısı her yıl giderek artmaktadır. Doğan yakıt ihtiyacının çevre dostu doğal gaz ile karşılanması, Antalya’nın eşsiz doğasının bozulmaması ve temiz havasının kirlenmemesi için zorunlu hale gelmiştir.

Akdeniz’in incisi konumundaki Antalya’da; doğal gaz sektörü 2013 yılı başından bu yana oldukça ilgi görmeye başlamış ve bu ilgi ve talepler sonucunda gerek doğal gaz dağıtımını üstlenen Enerya Antalya Gaz Dağıtım A.Ş, gerekse bu talebi karşılamaya hazır iç tesisat firmaları tarafından yapılan yatırımlar hızlanarak artmaya başlamıştır. Doğal gazın Antalya’ya gelişiyle beraber Antalya halkı hem ısınma maliyetini azaltacak hem de hava kirliliğinden kurtulacaktır. Doğal gaz ile yeni tanışan Antalya halkının kafasında soru işaretleri oluşmaya başlamıştır. Doğal gazın ne olduğu, nasıl daha verimli kullanılabileceği, hangi bölgelerde ne zaman kullanılabileceği, tesisat döşetirken ve kombi alırken nelere dikkat edileceği gibi merak edilen birçok konu vardır.

07-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Antalya Cam Piramit’te gerçekleşecek olan Fuarımız bu soru işaretlerini giderecek, halkımızın ve sektör temsilcisi firmaların bu eksiklerini tamamlayacak ve doğal gaz ile ilgili her konuda halkın aydınlatılması amacıyla sektörün önde gelen firmalarıyla halkı buluşturacak bir platform olacaktır. DOĞAL GAZ Fuarı sektör firmaları açısından ticari alış veriş için iyi bir alternatif olacak olmasının yanında aynı zamanda çağdaş teknolojilerinin tanıtıldığı, konusunda uzman sektör temsilcilerinin kalite ve verimi arttırma yönelik bilgilerini bu konu ile ilgili sektör mensupları ve ziyaretçi halkımıza aktardığı önemli bir buluşma noktası olacaktır. Genel tanıtım çalışmalarının yanı sıra; fuara gelen ziyaretçi kitlesinin ilgili ve daha profesyonel ziyaretçiler olması için; ilgili ticaret ve meslek odaları, ilgili iş adamları dernekleri, resmi kurumlar, il protokolü vb. gibi kanallarla irtibata geçilecek ve en yüksek düzeyde ziyaretçinin fuarı ziyaret etmeleri sağlanacaktır.

FUAR TARİHİ

07-10 Eylül 2017

FUAR ALANI

CAM PiRAMiT SABANCI KONGRE VE FUAR MERKEZi  / ANTALYA

Türkiye’ nin en modern Kongre ve Fuar Merkezi olan Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi Konyaaltı falezleri üzerinde, yaklaşık 700.000 m²’ lik rekrasyon alanının içinde yer almaktadır. Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi 1 Ekim 1997 tarihinde Cumhur Başkanı Sn. Süleyman Demirel tarafından açılmıştır. Merkez yaklaşık 4.500 m²’ lik bir alan üzerinde oturmuş olup bodrum ve zemin kat olmak üzere iki katlıdır.

Booking.com