image06

37. World Travel Market Londra Fuarı

7-9 Kasım 20167-9 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek WTM  37. kez kapılarını açtı. WTM, dünya çapında binlerce turizm ve seyahat sektörü temsilcisini bir araya getiriyor.

Sezona yönelik ilk verilerin alınabildiği WTM sezona ilişkin ilk  ip uçlarını da veriyor. Dünya turizm gündeminin en önemli konu başlıkları olan güvenlik ve ABD’de ki seçim sonuçlarının olası etkilerinin yanı sıra destinasyonlardaki talep kaymalarının etkileri toplantı ve çalıştaylarda ele alınacak. 1436 stant katılımcısının yer aldığı WTM 2,5 Milyar poundu bulan iş hacmine sahip.

WTM Londra Fuarı’nı dünyanın pek çok ülkesinden 32.000 kişi geziyor. Fuar’da aynı zamanda “UNWTO ve Turizm Bakanları” zirvesi de gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi YILMAZ 9 Kasım’daki programa katılacak ve basın toplantısı düzenleyecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Türkiye’den 55 katılımcı stant  ile “home of” konsepti ile yer alıyor fuarda. Fuar alanının çeşitli alanlarında Türkiye reklamları yer alıyor.

AKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Yağcı’nın pazara ilişkin ilk izlenimleri;

"Bu sene de geçen sene de olduğu gibi son dakika satışları pazarın seyrini belirleyecek. Pazarlara yönelik öngörülerde bulunmak için henüz çok erken.  İngiltere potansiyeli çok yüksek bir Pazar, bu pazarın süreç içerisinde Antalya için ana kaynak pazarlardan biri  haline gelmesi mümkündür."
AKTOB Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Alkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yrd. Baki Alkaçar, AKTOB ve Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan ÖnalAKTOB ve Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve AKTOB Dış İlişkiler ve Antalya Tanıtım A.Ş. Temsilcisi Yelda Karaca


AKTOB Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Erkan Yağcı ve Barut Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Barut


AKTOB Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Erkan Yağcı


AKTOB Dış İlişkiler ve Antalya Tanıtım A.Ş. Temsilcisi Yelda Karaca ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal


ICF Fraport Antalya Havalimanı Ticaret ve Pazarlama Müdür Yrd. Serkan Ali Fidan ve ICF Fraport Havacılık Pazarlama Müdür Yrd. Yücel Ecer

Booking.com