image06

6 Ağustos Cumartesi günü Antalya Kültür Sanat “Andy Warhol, Herkes için Pop Sanat” sergisi ücretsiz!6 Ağustos 1928’de Amerika’da göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Andy Warhol, 1949 yılında bir grafiker olarak başladığı kariyerini 20. yüzyıl sanatının en önemli isimlerinden biri olarak tamamladı. Başında rastgele yerleştirilmiş gümüş rengi bir peruk, altından çıkan ince, kahverengi, dağınık saçlarıyla sadece Amerika da değil tüm dünyada popüler ve sıra dışı bir ikona dönüştü.

“İnsanlar bazen merak ediyorlar, Andy mi hayatı yoksa hayat mı Andy'i taklit ediyor diye…”


Warhol 1987 yılında 58 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının 88. yaş gününde ATSO Vakfı, Antalya Kültür Sanat’ta devam etmekte olan “Andy Warhol, Herkes için Pop Sanat”  sergisi ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

ATSO Vakfı’ndan çocuklara armağan! Yaza özel 5 yeni atölye!

2016-2017 Öğretim dönemi öncesi çocukların ve gençlerin yaratıcılık ve motivasyonlarını geliştirmek için 5 yeni atölye! “Andy Warhol, Herkes için Pop Sanat” sergisine paralel 5 atölyeden oluşan program, sanatçı Andy Warhol’un doğum günü olan 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü başlayacak ve Ağustos ayı boyunca hafta sonları ile Perşembe günleri ücretsiz olarak yapılacak.

Herkes için Pop Sanat

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı çatısı altında hayata geçirilen, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nin danışmanlığıyla ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapan Antalya Kültür Sanat, 30 Mart 2016 tarihinde çağdaş sanatın en önemli sanatçılarından “Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat” sergisinin açılışını yaptı. Avrupa’nın en önemli özel koleksiyonlarından biri olan Slovakya’nın Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen sergide Andy Warhol’un; Campbell Çorbaları, Kovboylar ve Kızılderililer, Tehlikedeki Türler, Çiçekler, dizilerinin yanı sıra ünlü isimlerin portreleri yer alıyor. Sergi 25 Eylül 2016’ya kadar ziyarete açık.

Sergi saatleri: 10.00 - 18.00

Telefon: (0242) 242 0 257

Adres: Elmalı Mah. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No: 60, 07040 Muratpaşa / Antalya

E-mail: info@antalyakultursanat.org.tr

Antalya Kültür Sanat Web Sitesi: http://www.antalyakultursanat.org.tr
Booking.com