image06

6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi 24-25 Kasım’daBu yıl 6’ncısı yapılacak olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi 24-25 Kasım’da Antalya Lara'da yeni açılan Adalya Elit’te gerçekleştirilecek.

Sıkıntılı geçen 2016’nın sonunda yapılacak olan 6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’inde, turist gönderen ülkeler ile turist alan ülkelerin sektör aktörleri 2017 stratejilerini tartışacak.

Kongrenin Danışma Kurulu Üyesi ve AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Türkiye'deki gelişmelerin partnerleri de yakından etkileyen bir sürece girildiğine işaret ederek bu nedenle Türkiye ile çalışan ülkelerin sektör ile ilgili kurum ve kuruluşlarının üye ve yöneticileri 2017 yılı stratejilerinin tartışılacağı 6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi ile ilgili gelişmeleri yakından izlediklerini söyledi. Kongreye Rusya'nın yanı sırı özellikle Almanya’daki tur operatörleri ve diğer partnerlerin de kongreyi çok önemsediği belirtiliyor.


Kongreye Almanya TUI CEO’su Sebastian Ebel ile RTK Grubu CEO’su Thomas Bösl de katılacak.

6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ‘Akdeniz Forumu’  konulu özel bir oturum gerçekleşecek.Bu oturumda günümüzde kitle turizminin merkezi olan Akdeniz bölgesindeki ülkelerin durumu değerlendirilecek.

İspanya, Mısır ve Yunanistan’dan sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek forumda, Akdeniz’de değişen dengeler tartışılacak.

Kongre Danışma Kurulu Üyesi ve AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman

Kongrenin Danışma Kurulu üyesi ve AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, kongrenin diğer gündem konuları ve konuşmacılar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, Danışma Kurulu’nun önümüzdeki günlerde yapacağı toplantıdan sonra daha ayrıntılı açıklamalar yapacaklarını söyledi.

Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin ana sponsorluğunu bu yıl da Denizbank üstlendi.

Kaynak: http://www.turizmgazetesi.com/news.aspx?id=81141
Booking.com