image06

Almanya Seyahat Birliği (DRV)’nin kongresi Antalya'da yapılacak“Turizmin Geleceği Geleceğin Turizmi” ana başlığı altında her yıl bir ana temanın ele alındığı Uluslararası Resort Turizm Kongresi, bu yıl önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin turizmde ana pazarı olan Almanya’nın seyahat pazarındaki güçlü kuruluşu Almanya Seyahat Birliği (DRV)’nin daha önce Kuşadası’nda yapma kararı alınmışken beklenen katılım olmadığı için iptal edilen DRV kongresi, farklı bir format ile 6. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nin ilk günü olan 24 Kasım’da düzenleyeceği “Türkiye-Almanya Günü”nde gerçekleştirilecek.

Almanya Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ve diğer yöneticiler ile tur operatörlerinin CEO’ları ile seyahat acentelerinin sahip ve yöneticileri, 6. Uluslararası Resort Turizm Kongre’si kapsamında yapılacak olan  “Türkiye-Almanya Günü”ne katılacak.

6. Uluslararası Resort Turizm Kongre’sine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da katılacak. Avcı, ilk gün yapılacak  “Türkiye-Almanya Günü” ve ertesi günkü oturumlarda da yer alacak.

Yapıldığından beri her yıl Avrupa ve diğer ülkelerden uluslararası seyahat endüstrisi aktörleri ile önemli siyasilerin de konuşmacı olduğu Uluslararası Resort Turizm Kongre’sinin bu yılki baş konuşmacısı TUI Group Yönetim Kurulu Başkanı Friedrich Joussen. Kongreye Almanya’dan ayrıca, seyahat satış acentelerinin oluşturduğu işbirliği kuruluşu RTK’nın Başkanı Thomas Bösl de katılacak.

Uluslararası Resort Turizmi Kongresi: http://www.resortturizmkongresi.com
Booking.com