image06

Altın Portakal’da EXPO 2016 Antalya Korteji


51. Antalya Altın Portakal Film Festivalinin en önemli etkinliklerinden birisi olan sanatçıların halkla buluştuğu kortejde, EXPO 2016 Antalya tanıtılacak.

30 Eylül 2014

   


Antalya’nın en uzun soluklu uluslararası etkinliği olan Altın Portakal Film Festivali, bu yıl 51’inci kez düzenlenecek. Bir hafta boyunca Türk sinemasının nabzının atacağı Altın Portakal’da hazırlıklar son aşamaya geldi. Festivalin en önemli etkinliklerinden birisi olan yerli ve yabancı sanatçıların halkla buluşacağı kortejde, Antalya’nın bir diğer uluslararası projesi olan EXPO 2016 Antalya tanıtılacak.


10 Ekim günü düzenlenecek kortejde yer alacak 30 dolayında üstü açık araç, EXPO 2016 Antalya’ya dikkat çekmek için süslenecek. Her araçta sanatçılara birlikte, EXPO 2016 Antalya’nın temasına uygun olarak bir de çocuk yer alacak ve kortej boyunca EXPO 2016 Antalya gönüllüleri de görev alacak. Araçlarda, EXPO 2016 Antalya’nın temasını yansıtan ve farkındalık yaratma amaçlı sosyal içerikli mesajlar verilecek.


51. Antalya Altın Portakal Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren, detayları görüşmek üzere EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay’ı ziyaret etti. Görüşmede Genel Sekreter Gülay, kentin en uzun soluklu etkinliği ile ülkemizin en prestijli projesinin ortak hareket etmesinden mutlu olduğunu belirtti.


Genel Sekreter Gülay, EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Başkan Menderes Türel’in Altın Portakal Korteji’nde EXPO 2016 Antalya’nın tanıtımı konusunu görüştüğünü belirtti. Gülay, kortej için hazırlıkların sürdüğünü, çok güzel bir kortej organize edeceklerini ifade etti.


Ülkemizin bu iki önemli etkinliğinin buluşmasının mutluluk duyduğunu ifade eden Elif Dağdeviren ise “Antalya’da düzenlenecek Expo’nun tanıtımı açısında kortej çok önemli bir fırsat olacak. 2016 yılına kadar EXPO 2016 Antalya ile Altın Portakal’ın birlikte hareket etmesi gerektiğine inanıyorum” dedi. 


Kaynak: http://www.expo2016antalya.org.tr/tr/haberler/520/

Booking.com