image06

Antalya 3. Bilim FestivaliAntalya 3. Bilim Festivali, Cam Piramit'te 26 - 29 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Bu yıl 26-29 Nisan 2017’da yine Cam Piramit’te düzenlenecek olan Antalya Bilim Festivali’ne yerel ve ulusal pek çok kurum ve kuruluş destek vermektedir. Festivalin akademik bir prestije ve zengin içeriğe sahip olabilmesi için, daha önceki yıllarda olduğu gibi kamudan ve özel sektörden paydaşların katkısı hayati önem taşımaktadır. Akdeniz Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Hava Kurumu, TUBİTAK Ulusal Gözlem Evi, TÜRKSAT, Antalya Üniversitesi, Kızılay, ATSO Kültür Sanat, Miio Onkoloji gibi kuruluşlar ilgi çekici ve zengin içeriğe sahip interaktif stantları ile festivale katkı sağlayacaktır. 


Festival yaşam bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler ve temel bilimler alanlarında eğlenceli bilim istasyonları, proje sergileri gerçekleştirerek halkımızın bilime ilgisini arttırmayı amaçlamaktadır. Antalya Bilim Festivali okullardaki bilim eğitimini destekleyici bilimsel etkinlik faaliyetlerini yürütmek ve en güzel örnekleri gerçekleştirmek konusunda kararlılık ve özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Antalya Bilim Festivali’nin her yıl daha zengin bir içerik ile şehrimizde varlık göstermesi planlanmaktadır.


Festivalde, katılımcıların bilimsel konularda farkındalığını uyandırmak üzere çeşitli bilimsel ve teknolojik konuları içeren ilgi çekici şekilde tasarlanmış stantlar, robot sergi ve atölyeleri, biyoçeşitlilik ile ilgili sergiler, dinozor sergisi, çeşitli mühendislik dallarından (gıda, bilgisayar, elektrik, inşaat, jeoloji vb.) ilginç uygulamaların yer aldığı sergiler, temel bilimler (fizik, kimya, biyoloji) etkinlikleri, sosyal bilimler, interaktif eğitim materyalleri yer alacaktır.


Festivalin hafta içi ağırlıklı olarak okul grupları, hafta sonu ise aileler ve bireysel katılımcılar olacak şekilde yaklaşık 40.000 kişinin ziyaret etmesi öngörülmektedir.


Antalya 3. Bilim Festivali: http://bilimfestivali.antalya.bel.tr

Booking.com