image06

Antalya: Efsane Cadde Geri Dönüyor‘Efsane Geri Dönüyor’ sloganı ile tanıtılan Şarampol Caddesi Projesi kapsamında bütün binaların boyanmasına başlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Şarampol Caddesi'ni dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline getirecek 'Şarampol Güzelleşiyor' projesini adım adım hayata geçiriyor. Bir zamanlar Antalya'nın ticaret ve yaşam merkezlerinden olan efsane caddeyi yeniden canlandıracak projenin ilk etabı olarak Tonguç Caddesi üzerinde başlatılan yeraltı geçişli üç kavşak yapımı sürerken, projenin diğer bir ayağı olan Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme çalışmaları da start aldı.

Bu kapsamda Şarampol Caddesi'nin Yener Ulusoy Bulvarı ile Sokullu Caddesi arasında kalan bölümündeki binaların boyanmasına başlandı. Caddeye bakan binaların ön cephelerinde kaplama çalışması, yan ve arka cephelerinde ise boyama yapılıyor. Arka cephede kalan binalar da yeniden boyanıyor. Caddeye renk katacak 5 süs havuzunun temelleri de atıldı. Ulaşım ve park sorununu çözecek otoparkların yenileme çalışmaları da devam ediyor.

Şarampol Caddesi uygulanacak olan konsept ile her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği bir alışveriş sokağı haline gelecek. Proje ile birlikte Şarampol Caddesi daha yeşil bir görünüm kazanacak. Cadde üzerinde yerleştirilecek kent mobilyalarının yanı sıra, kafe ve restoran gibi reaktif birimler açık alan olarak kullanılacak. Mevcut binaların görünümüne zarar vermeden, tabela, klima gibi görüntü kirliliğine sebep olan dış üniteler uygulanacak teknikle kaybedilecek. Bölgeye yer altı otoparkları yapılacak. Bunların üzerinde park olarak yeşil alan oluşturulacak. Burada yaklaşık bin araçlık otopark kapasitesi ortaya çıkacak.

Kaynak: http://www.tourexpi.com/tr-tr/news.html~nid=127703
Booking.com