image06

Antalya Kültür Sanat Viyolonsel - Piyano ResitaliAntalya Kültür Sanat, 19 Ocak Perşembe akşamı gerçekleşecek “Perşembe Ezgileri” programında eğitimlerini Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sürdürmekte olan iki genç yeteneği, Piyanist Parvina Sharipova ve Viyolonselist Güney Sinemce’yi ağırlıyor.

2017 Ocak ayında St. Petersburg gerçekleşen 8. Savshinsky Uluslararası Müzik Yarışması’ndan çeşitli dallarda ödüllerle dönem genç sanatçılar, Rachmaninoff, Tchaikovsky, Bach ve Schostakovichin eserlerini solo ve duo icralarla seslendirecekler.

Biletler Antalya Kültür Sanat gişelerinden temin edilebilir.


Tarih: 19 Ocak 2017, Perşembe
Saat: 18:30

Yer:
Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mah. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No:60 Muratpaşa (Eski ATSO Binası)
Tel: (0242) 242 0 257

Antalya Kültür Sanat: Web Sitesi: http://www.antalyakultursanat.org.tr


Güney Sinemce:
1999'da Antalya'da doğan sanatçı müzik çalışmalarına altı yaşında Antalya Devlet Opera ve Balesi çocuk korosunda başladı. 2011’de Antalya Devlet Konservatuvarı Doç. Eren Güllü Sayarı’nın Viyolosel sınıfına kabul edildi. Maria Kleigel, Sinan Dizmen, Carol Ou, Elenor Frey, Alexander Rudın, Çağ Erçağ ile masterklas çalışmalarına katıldı. AIMA Ayvalık, Burdur Klasik Müzik Festivali, Klasik Keyifler Kapadokya, Çeşme Klasik Müzik Festivali konserlerine katıldı, solo ve oda müziği konserleri verdi. Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Antalya Devlet Senfoni orkestrası ortak konserlerinde viyolonselist olarak görev aldı. 2015 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’na katıldı. Halen Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Doç. Eren Güllü Sayarı ile eğitimine devam eden Güney Sinemce son olarak 2017 yılında St. Petersburg 8. Savshinsky Uluslararası Müzik Yarışması’nda solist ve oda müziği dallarında ödül almıştır.

Parvina Sharipova:
1999’da Taşkent'te doğan Sharipova 8 yaşında piyanoyaya başladı. 2008 yılında Antalya Devlet Konsevatuvarı’nda Doç.Yuriy Sayutkin’in öğrencisi oldu. 2013’te İstanbul Pera duo yarışmasında 2.lik ödülü aldı. 2016 yılında Almanya'da düzenlenen Musical Fireworks yarışmasında doğrudan 2.tura geçme hakkını kazandı. Khatia Buniatishvili, Nikolai Demidenko, Andrea Lucchesini, Tamara Poddubnaya, Beril Çalgan,Efdal Altun,Emre Şen gibi birçok piyano ve oda müziği masterklaslarına katıldı. Halen eğitimini Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürmekte olan Parvina Sharipova son olarak 2017 yılında St.Petersburg'da 8. Savshinsky Uluslararası Müzik Yarışması’nda solo, oda müziği ve korrepetisyon dallarında ödül almıştır.
Booking.com