Antalya Kültür Sanat’ta Sanatı Öğreniyorum Eğitimleri Bahar Dönemi Başlıyor - Antalya Destination
image06

Antalya Kültür Sanat’ta Sanatı Öğreniyorum Eğitimleri Bahar Dönemi BaşlıyorAntalya Kültür Sanat, yetişkinler için hazırladığı sanat eğitimlerine bahar döneminde de devam ediyor. Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan "Sanatı Öğreniyorum" eğitim programı, sanat tarihçisi ve sanat eleştirmeni Ebru Nalan Sülün yönetiminde gerçekleşecek.

Antalya Kültür Sanat’ta Nisan ayında başlayacak olan “Sanatı Öğreniyorum” eğitimleri, “Herkes İçin” alt başlığı ile temel sanat kavramlarını, sanat akımlarını, sanat eserlerini herkesin anlayabilmesi için gerekli temel eğitimi vermeyi amaçlıyor.  

"Herkes İçin Çağdaş Sanat", "Herkes İçin Avrupa Sanatı", "Herkes İçin Türkiye'de Modern Sanat" olmak üzere üç ayrı alanda verilecek olan ve haftada 2 saat olmak üzere toplam 10 hafta sürecek olan eğitimler, katılımcıların programına göre esneklik sağlayacak şekilde, hafta sonu ve hafta içi eğitimleri olarak programlandı. Programın sonunda katılım sertifikası verilecek.

Herkes için Avrupa Sanatı
1 Nisan Cumartesi'den itibaren her cumartesi: 10:30 - 12:30
Programda Avrupa Sanatı’nda Rönesans/ Maniyerizm/ Barok ve Rokoko dönemleri, sanat eserleri ve sanatçı hikayeleri, dönem karşılaştırmalarıyla analiz edilirken anlam çözümlemeleri ve sanat eseri okuma konusunda temel eğitim verilmesi amaçlanıyor. 

Herkes için Çağdaş Sanat
1 Nisan Cumartesi'den itibaren her Cumartesi: 13:30 - 15:30
Batı sanatında 19. yüzyıldan günümüze var olan sanat akımlarını, sanatçıların estetik deneyimlerini, dönemin sosyo-kültürel gelişimleri ve etkileşimleri ile inceleyen Program sanat akımlarını şekillendiren sanatçıların eserlerini analiz etmek, sanat eserleri ile izleyeni arasındaki ilişkiyi zenginleştirmeyi amaçlıyor.

Herkes İçin Türkiye'de Modern Sanat
30 Mart'tan itibaren her perşembe: 18:00 - 20:00
Türkiye’de 19.yüzyılın sonunda batılılaşma hareketleriyle ile ivme kazanan sanatın 20.yüzyıldaki gelişimini inceleyen program, Osmanlı’da Batılılaşma Dönemi, Erken Cumhuriyet Dönemi (1923-1950) ve 1950 sonrasında gelişen Türkiye sanatı sosyo-kültürel boyutları ile irdelerken,  1950’den sonra Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimi, sanatçılar, sanat eserleri, sanat kurumlarını da mercek altına alıyor.
 
Eğitim programı ücreti:
Her biri toplamda 20 saat olarak planlanan eğitime katılım bedeli 600 TL.

• ATSO ve Akdeniz Üniversitesi mensupları ve ailelerine %25 indirim
• Öğretmen, öğrenci ve emekli ve engellilere %25 indirim
• Kredi kartına 3 taksit imkanı
• 2 seminere birden devam etmek isteyenlere 1200 TL yerine 1050 TL, 3 seminere birden devam edeceklere 1800 TL yerine 1450 TL.

 
Katılımcı sayısı sınırlıdır, rezervasyon gereklidir.
Rezervasyon ve bilgi için: (0242) 242 0 257, aks@antalyakultursanat.org.tr

Antalya Kültür Sanat web sitesi: http://www.antalyakultursanat.org.tr
Booking.com