image06

Antalya Kültür Sanat’ta Serin Sinema GünleriYaz boyunca pazartesi hariç her gün 12:00 – 20:00, Uzun Perşembe günlerinde ise 12:00 – 22:00 saatleri arasında açık olan Antalya Kültür Sanat’ta “Serin Sinema” programı başlıyor.

27 Temmuz’dan itibaren 5 hafta boyunca Perşembe günleri saat 20:00-22:00 arasında gerçekleşecek olan Serin Sinema’da romatik komedi, spagetti western, korku, kara film gibi türlerin ünlü yönetmenler tarafından gerçekleştirilmiş ünlü örnekleri gösterimde olacak. 1930 - 1960 dönemine yoğunlaşan programda izleyiciler Frank Capra, Alfred Hitchcock, Sergio Leone’nin de aralarında bulunduğu yönetmenlerin filmlerinden oluşan bir seçkiyle, yaz dönemi boyunca her perşembe Antalya Kültür Sanat oditoryumunda buluşacak.

17 Ağustos 2017, Perşembe akşamı saat 20:00’da gerçekleşecek serinin dördüncü filmi “Öldüren Şüphe”. Gizemli yapısı, sürprizli sonu, heyecanlı temposu ile Alfred Hitchcock'un tarzını yansıtan bir yapıya sahip olan bu film için "Hitchcock'un çekmediği en iyi Hitchcock filmi" tanımlaması yapılmıştır.

Paris'te yeni evlendiği kocası cinayete kurban giden Amerikalı genç kadın Reggie'nin (Audrey Hepburn) peşine düşen bazı karanlık tipler ondan kocasının savaşta kendilerinden çaldığını ileri sürdükleri yüklüce bir parayı geri isterler. Çok az tanıdığı eski kocasının sırlarını yavaş yavaş öğrenmeye başlayan genç kadının peşinde bir de kendisine yardımcı olmaya çalışan gizemli bir adam (Cary Grant) vardır. Reggie filmin sonuna kadar kime inanacağına karar veremez.

Modern Zamanlar dergisi işbirliğiyle düzenlenen Serin Sinema gösterimlerinin biletleri AKS gişelerinden 7.5 TL karşılığında temin edilebilir. Gösterim, sergi ziyaretçilerine ise ücretsiz gerçekleşecek.

#SerinSinema film gösterimleri – Öldüren Şüphe (Stanley Donen, 1963)

Tarih: 17 Ağustos 2017, Perşembe
Saat: 20:00 
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Film süresi: 1 saat, 53 dakika
Film Türkçe altyazılıdır.

Antalya Kültür Sanat Web Sitesi: http://www.antalyakultursanat.org.tr/gelecek_etkinlikler_pre.php

Booking.com