image06

Antalya tanıtımda yeni modele geçecek, ilk hedef AlmanyaAKTOB ve Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman, bu yıl büyük kayıp yaşanan Almanya ve Avrupa pazarlarında 2017 sezonu için yapılacak çalışmaları anlattı.

24 Kasım'da Antalya'da Türkiye-Almanya Turizm Forumu düzenleyecek olan turizmciler, bu forumda Alman vatandaşlarının eğilimlerini belirleyerek buna göre hareket etmeyi planlıyor. Söz konusu foruma, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı başkanlık edecek.

"Tanıtım Stratejisi Forumda Şekillenecek"

Konuyla ilgili olarak Sabah gazetesinden Talat Öztuzsuz'a konuşan Yusuf Hacısüleyman, Antalya'nın artık ülke ülke "turist ne istiyor" dönemine geçeceğini açıkladı. Çalışmanın Almanya ile başlayacağını kaydeden Hacısüleyman, 24 Kasım'da düzenlenecek forumda 2017 yılında Almanya pazarında yürütülecek tanıtım faaliyetlerinin de şekilleneceğini kaydetti. Hacısüleyman, "Bugüne kadar yurtdışındaki partnerlerimize 'biz bu tanıtım çalışmalarını yapıyoruz, siz de satın' diyorduk. Şimdi yurt dışındaki tur operatörlerinin ve acentelerin de tanıtım faaliyetine dahil olmalarını, yol göstermelerini istiyoruz. Bize, 'bu yönde bir reklam yapın, biz de satışı hızlandıralım' demelerini istiyoruz" diye konuştu.

"Almanya'daki Durum Tüketicinin Tavrıyla İlgili"

Bu yıl dikkatlerin büyük oranda Rusya'ya çevrldiğini ancak Almanya'da ciddi kayıplar yaşandığını belirten Hacısüleyman, Rusya'daki kaybın hükümetin yasaklarından, Almanya'daki kaybın ise direkt tüketicinin tavrından kaynaklandığına dikkat çekti. Bu kararı değiştirmenin daha zor olduğunu söyleyen Hacısüleyman, "Tek tek hepsinin ikna edilmesi gerekiyor" dedi.

Alman Tur Operatörleri Gözlemlerini Paylaşacak


"Almanya'daki tur operatörleri kendi halkıyla ilgili gözlemlerini bizimle paylaşacaklar" diyen Yusuf Hacısüleyman, "Nelere tepki veriyorlar, nelere vermiyorlar. Elimizdeki tanıtım kaynaklarını da buna göre kullanacağız." değerlendirmesini yaptı.

Hacısüleyman, tanıtım stratejisi ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Her Ülkede Farklı Tanıtım Olmalı"

"Biz para harcıyoruz. Ama her ülkede aynı stratejiyi yürütmek doğru değil. Bir ülkedeki tanıtım stratejisini o ülkedeki turizm aktörleriyle birlikte hazırlamamız gerekiyor. Bunun ilk adımını Almanya ile atıyoruz. Aynı etkinliği gelecek yıl da Rusya'da yapacağız."

Booking.com