image06

Antalya'da 2018 Perge Yılı 10 Mayıs'ta başlıyor2018'i Perge Yılı ilan eden Antalya, sezon açılışını da Perge Antik Kentinde yapacak. Antalya Aksu sınırları içerisinde yer alan Perge Antik kenti, 2018 Yılının Tarihsel Miras Teması oldu. Her yıl belirlenecek farklı bir antik şehir, önümüzdeki yıllarda tarihsel miras konsepti olacak.


Akdeniz Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından koordinasyonu yapılan çalışmalar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediye tarafından da destekleniyor.

Yapılan tanıtım çalışmaları ile Perge Antik Kenti'nin, Antalya’ya gelen ziyaretçiler tarafından daha çok ziyaret etmesi bekleniyor.

Turizm dünyası, Perge’de düzenlenecek etkinlikle “Yaza Merhaba” derken, Antalya “Merhaba Işıklar ve Gölgeler” fotoğraf sergisi eşliğinde Antalya’nın bütün güzelliklerine şahitlik edecekler. 13 Mayıs Pazar gününe kadar antik kentte devam edecek serginin büyük ilgi görmesi hedefleniyor.

Antalya Valiliği tarafından Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün objektifinden Antalya'yı farklı yönleriyle yansıtan birbirinden güzel 74 eserin yer aldığı sergi Perge’nin tarihi dokusu arasında hem Antalyalıların hem de turistlerin beğenisine sunulacak.

2018 Perge Yılı 10 Mayıs Perşembe günü görkemli bir törenle açılacak. Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve AKTOB’un ortak çalışması ile Antik Kent’te gerçekleşecek 2018 Perge Yılı açılış organizasyonuna turizm ve ilintili sektörlerin yanı sıra kamudan da yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Antalya Valiliği tarafından hazırlanan Antalya Merhaba “Işıklar ve Gölgeler” temalı fotoğraf sergisinin yanı sıra, Antalya Valiliğince 6 (İngilizce, Almanca,  Rusça, Arapça, Hintçe, Çince) dilde hazırlanan Antalya tanıtım filmlerini ve AKTOB tarafından “Perge Yılı” için hazırlanan tanıtım filmleri yer alacak.

Açılış kokteyl prolonge davetine, kamu kesiminden, turizm ve turizmle ilintili sektörlere kadar geniş bir katılım olması bekleniyor. Açılış programında, Devlet Opera ve Balesi’nin Perge Özel dans gösterisi ve barok müzik dinletisi gerçekleşecek. Etkinlik, 10 Mayıs Perşembe günü saat 18.45-21.00 saatleri arasında düzenlenecek.

Booking.com