image06

Antalya'nın Hayali


VitrA 2016 yılında kentlere çıkarma yapıyor: İzmir, Adana, Ankara, Kayseri, Antalya.

"VitrA ile Kentin Hayalleri"; İzmir, Adana, Ankara ve Kayseri'den sonra Antalya'ya konuk oluyor. "Kent İçi Kıyılarıyla Turizm Canlılığını Kente Taşımak" başlığı altında Antalya'nın hayalinin konuşulacağı etkinlik, 24 Kasım Perşembe günü saat 18:00'de Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Yekta Kopan moderatörlüğündeki etkinliğin konuşmacıları ise Osman Aydın, Cem Seymen ve Ertuğ Uçar.

Kent ve mimarlık arakesitinde ilerleyecek yeni tartışma dizisiyle, kentlerin ihtiyaçları, beklenti ve hayallerine odaklanıyor. Hırslı organizmalar biçiminde büyüyen kentlerin ortaklaşan, mutat, kronik konularını gözardı etmeden, kentlere özgülükleri keşfe çıkıyor. Yoğun, yapıcı, dinamik, zihin açıcı tartışmaları hedefleyerek, anlam üretmenin farklı araçlarını işlevselleştiriyor. Mimarlık fotoğrafçısı ve mimar Cemal Emden'in, her kenti ve mimarlıklarını odağına alarak gerçekleştirdiği 1/1 | 1/10000 ölçeğe görsel kavrayışları, kentlerin hayallerine yatay ve dikey okuma katkıları sunuyor.

VitrA ile Kentin Hayalleri, kenti kentlilerle tartışmak istiyor: Kentte mimarlık pratiğini sürdüren ve/ya kent üzerine yaratıcı düşünen mimarların yanı sıra odak tartışma etrafında mimarlık dışı isimler de bu tartışmaya katılıyor. Yekta Kopan'ın moderatörlüğünde yürüyecek dinamik tartışmalara izleyici-katılımcılar da farklı formatlarla dahil oluyorlar. Program, fotoğrafları odağına alacak ve kent tartışmalarını özetleyecek VitrA'nın 2016 yılı Cemal Emden kitabı ve İstanbul'da yapılacak lansmanıyla sonuçlanacak.

Peki kentler neleri hayal ediyor?

Program Koordinatörü: N. Müge Cengizkan 
Program Yürütücüleri: Selin Uysal, Gizem Sözündeduran 
Fotoğraf: Cemal Emden 
Moderatör: Yekta Kopan 
Tasarım: Hakkı Mısırlıoğlu 
Organizasyon: Fabric House

Tarih: 24 Kasım 2016, Perşembe
Saat: 18:00

Yer: Bülent Ecevit Kültür Merkezi
Adres: 1311. Sok. No: 7-2, Gençlik Mah. 07100 (Karaalioğlu Parkı)
Booking.com