image06

Çaykovski’nin bestelediği son opera “Yolanta” ANTDOB sahnesindeAntalya Devlet Opera ve Balesi, 9 Şubat Perşembe ve 11 Şubat Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Çaykovski’nin “Yolanta” operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru SAMOILA’nın yapacağı eseri Figen AYHAN KARAKELLE sahneye koyuyor.

 

Türkçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan eserin dekoru Gürcan KUBİLAY, kostümü Gizem BETİL, ışık tasarımı Mustafa ESKİ, projeksiyon tasarımı ise Zekiye ŞİMŞEK ve Sinan ATAY tarafından hazırlanırken, ANTDOB korosunu Mahir SEYREK yönetiyor.

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

 

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenecek olan eserin prömiyerinde “Yolanta” rolünü Nurdan KÜÇÜKEKMEKÇİ, “Vaudémount” rolünü Göksay YARAN, “Réne” rolünü Engin SUNA, “Robert” rolünü Serhat KONUKMAN, “İbn-Hakia” rolünü Melih TEPRETMEZ, “Bertrand” rolünü Taner ÖLÇEN, “Alméric” rolünü Atay ERGEZEN, “Marta” rolünü Medine TUGANOVA, “Brigitta” rolünü Arzu AYDOĞDUMU ve “Laura” rolünü Seda UZMEN GÜÇ canlandıracak.


Bilet fiyatları 30, 15 ve 10 TL  olup Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.
Booking.com