image06

Değiştirilmiş ÇocukOyun, 6 Mart saat 13.00 ve 15.00'da Antalya Belediye Tiyatrosu’nda çocuk izleyicilerini bekliyor.

Çok çok uzak diyarlarda, yemyeşil bir orman köyünde yaşayan genç bir çift günü gelir güzel bir bebek sahibi olurlar. Ancak bu köyün arkasındaki mağaralarda, ormanın karanlık kuytularında çirkin, dev troller yaşamakta ve köy halkına korku salmaktadır.

Bir gün genç çiftimiz, dünya tatlısı bebeklerini de yanlarına alır ve ormanda bir gezintiye çıkar. Bu esnada başlarına küçük bir kaza gelir ve çıkan karışıklıkta bir anne trol, kendi çirkin bebeğini, çiftin güzel bebeği ile değiştirir. Anne ve baba eve döndüklerinde bebeklerinde bir tuhaflık olduğunu anlarlar. Pembe yanaklı, sarı saçlı bebekleri gitmiş yerine çalı gibi saçları olan, kara kuru bir bebek gelmiştir. Bu bebek mama yemez, süt içmez ve sürekli ağlar. Komşular ve yakınlar genç anne babaya trol bebeği ormana bırakıp, kendi bebeklerini bulmaları için sürekli baskı yapar. Baba da bu işi yapmak için yollar arar. Ancak tüm çatışmalara, tüm kavgalara rağmen anne yüreği dayanamaz, küçük çirkin bebeğe kıyamazve sonunda trol çaldığı bebeği geri verir. Çünkü bilir ki dünyaya gelen her canlı sevmeyi, sevilmeyi ve yaşamayı hak eder.

Çocukların ve her yaştan çocuk kalanların kalplerini yumuşatacak olan “Değiştirilmiş Çocuk” ta bir yandan hayatın güzelliğini ve sevmenin değerini öğrenirken, diğer yandan da büyülü bir ormanda fantastik bir gezinti yapacağız.


ABT ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE TİYATROSU

Karaalioğlu Parkı girişi, ABT Sahnesi önü
07100 Antalya / Türkiye

Gişe Telefon: (0242) 249 53 26

Faks: (0242) 249 53 25

E-Posta: abttiyatro@hotmail.com

Facebook: http://www.facebook.com/abt.tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu: http://www.abt.gov.tr

Booking.com