image06

Dünyaca Ünlü Carmen Operası Bu Sezon Son Kez SahnedeAntalya Devlet Opera ve Balesi Ocak ayının sonunda sezon prömiyerini gerçekleştirdiği ve kapalı gişe oynayan Carmen operasını 5 Mart Cumartesi saat: 15.00 ve 8 Mart Salı saat: 20.00’de son kez sahneleyecek. Librettosu Ludovic Halévy ile Henri Meilhac tarafından yazılan ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Evin Atik tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonucunu anlatıyor. 

Orkestra şefliğini Artem Makarov’un üstlendiği ve dekor tasarımının Çağda Çitkaya, kostüm tasarımının ise Alev Tol’un imzasını taşıdığı eserde koro şefi Mahir Seyrek, ışık tasarımı Müfit Özbek ve Koreografi Mehmet Sipahi’ye ait.

Dört perdelik eserde “Carmen” rolünü Medine Tuganova, “Don Jose” rolünü Koray Damcıoğlu, “Escamillo” rolünü Serhat Konukman, “Micaela” rolünü 5 Mart’ta Zişan Damcıoğlu, 8 Mart’ta Sevinç Bilgin,  “Zuniga” rolünü 5 Mart’ta Taner Ölçen, 8 Mart’ta Emre Aytekin, “Morales” rolünü 5 Mart’ta Bora Baran, 8 Mart’ta Onur Alpaslan, “Frasquita” rolünü Serap Demirhan Işık, “Mercedes” rolünü Gizem Şener, “Lillas Pastia” rolünü Selahattin Denizsümüren, “Le Dancaire” rolünü 5 Mart’ta Ümit Burak Tekinay, 8 Mart’ta Yalçın Ünsal ve “Le Remendado” rolünü Devrim Demirel canlandıracak.

Biletler Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

 

Bilet Satış Fiyatları

Opera - Orta Blok: 20 TL, Yan Bloklar: 15 TL.

Haşim İşcan Kültür Merkezi Gişe: (0242) 244 24 41

Cumhuriyet Meydanı Gişe: (0242) 248 81 83

Online Bilet Satış: www.biletiva.com

Booking.com