image06

Emitt Fuarı’nda Rekor Katılımlı Antalya Tanıtımı26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 80 ülke, binlerce kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla 21. Kez kapılarını açtı. Tanıtım faaliyetlerinde çatı organizasyonluğu yapmakta olan ve bu yıl Antalya standının koordinatörlüğünü üstlenen Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme Ticaret A.Ş. 206 m2’lik stantta tüm ortakları ve diğer bütün bölge temsilcileri ile Antalya’nın tanıtımını ve temsilini yapıyor. Antalya’nın Belek, Manavgat, Alanya, Kemer, Lara-Kundu ve Kaş-Kalkan bölgelerinin tanıtımının yapıldığı stantta şehrimizin önde gelen birçok temsilcisi Antalya standını ziyaret ederek tanıtım faaliyetlerine destek verdiler.

Çok yoğun ilgi gören Antalya standında Antalya Valiliği başta olmak üzere Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası gibi birçok kurum ve kuruluş bu yıl tanıtımına destek verdiler. Antalya Valisi Sayın Münir Karaloğlu şehrimizin bütüncül bir yaklaşımla tanıtılmasını gerektiğini vurguladı. Önümüzdeki yıl Antalya’ya ait tüm kurum ve kuruluşların tek bir çatı altında birleştirip tüm tanıtım çalışmalarının birlik ve beraberlikle yapılmasını gerektiğini ve fuara katılım gösteren en küçük işletmeden belediyelere kadar herkesin birlikte hareket etmesinin daha uygun olacağını ekledi.

Her geçen yıl katılımcı sayısı artan dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT, iç pazarın da en büyük buluşma noktası haline gelmektedir. Uluslararası tanıtım ve işbirliklerinin güçlenmesi açısından büyük önem taşıyan fuarın Türkiye’deki turizm sektörüne çok önemli katkıları bulunmaktadır.

Antalya’nın bir çok ilçesinden Belediye Başkanları, Kaymakamlık üst düzey yetkilileri ve ticaret odası başkanları Antalya standına büyük ilgi gösterdiler. Gelecekte yapılacak olan işbirliklerinin temelleri hakkında görüşmeler yapan yetkililer destinasyon tanıtımının öneminin günden güne arttığının altını çizdiler.  Şehrin her bölgesinin Antalya için farklı bir yeri olduğunu belirten yetkililer bölge tanıtımının Antalya çatısı altında yapılmasının daha faydalı olacağını, bölgeye özel ürün ve hizmetlerin bu yolla daha çok kurum ve insana ulaşacağını belirttiler.

(Soldan sağa): Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Nizamettin Şen, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yönetim Kurulu Üyesi Yeliz Gül Ege, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yrd. Yusuf Hacısüleyman, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan YağcıMuratpaşa Belediye Başkanı Ümit UysalKonyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek

Booking.com