image06

EXPO 2016 Antalya’da ilk Milli Gün etkinliği Güney Kore’denEXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcıları arasında yer alan kardeş ülke Güney Kore’nin Milli Gün etkinlikleri 28 Nisan günü gerçekleştirilecek. EXPO 2016 Antalya kongre merkezinde saat 13:00’de başlayacak gösterilerde Güney Kore ulusal Gugak Grubu da gösteriler sunacak.

28 Nisan Perşembe günü EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcıları arasında yer alan Güney Kore’nin Milli Gün kutlamaları gerçekleşecek. EXPO 2016 Antalya sergi alanı içerisindeki kongre merkezinde yapılacak Güney Kore Milli Günü’nde Kore Ulusal Gugak Grubu da bir gösteri sunacak.  Kore geleneksel sanatların en yetenekli sanatçılarından oluşan grup, bin 400 yıllık Kore geleneksel kültürü temel alınarak hazırlanan performansı sergileyecek. Gugak Grubunun gösterisi zarif figürlerin yer aldığı dinamik bir performans olacak.


EXPO 2016 Antalya’ya, ‘Kıyı Bahçesi’ adını verdiği proje ile katılan Güney Kore bahçesinde Türkiye-Güney Kore arasındaki dostluğu anlatan özel bir köşe bulunuyor.


Kore Milli Günü

28 Nisan’da 13:00 – 20:00

EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezinde

Kore geleneksel sanatların en yetenekli sanatçılarından oluşan Kore Ulusal Gugak Grubu, dans şovlarıyla Kore Milli gününde sizlerle. Kökleri 1400 yıllık Kore geleneksel kültürüne dayanan performans grubu, zarif olmasının yanı sıra dinamik gösterileri de içinde barındırmaktadır. Ulusal Sanat Enstitüsüne bağlı topluluk resmi törenlerde,  resmi ülke ziyaretlerinde Kore Kültürünü izleyicilerle buluşturmaktadır. Gösteri Jongmyo Tapınak ve Ganggangsullae gibi törensel müziklerle sergilenir. Pansori Unesco Kültür Mirası olarak belirlenmiş ve tüm dünyanın ilgisini çekmiştir.


Booking.com