image06

EXPO 2016’dan öğrencilere karne hediyesi“Çiçek ve çocuk” temalı EXPO 2016 Antalya’dan 17 Haziran’da karnelerini alacak öğrencilere müjde. Ramazan Bayramı sonuna kadar EXPO 2016 Antalya’ya girişte karnelerini gösteren öğrenciler, sergi alanına 1 TL ödeyerek girebilecek.

Antalya’da 427 bine yakın öğrenci 17 Haziran Cuma günü karne alarak, 3 aylık yaz tatiline başlayacak. EXPO 2016 Antalya Ajansı, eğitim-öğretim dönemi dönemi boyunca yoğun bir tempoda çalışan öğrencilere karne hediyesi olarak indirim kampanyası başlattı. Cuma gününden itibaren Ramazan Bayramı’nın son günü olan 7 Temmuz tarihine kadar EXPO 2016 Antalya sergi alanına girecek öğrenciler, bilet gişelerinde karnelerini göstermeleri halinde 1 TL ödeyerek alana girebilecek.

Çocukar İçin Gün Boyu Eğlence


EXPO 2016 Antalya’da çocuklara özel tasarlanan “Torku Çocuk Adası” minik ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. Yaklaşık 8 bin metrekarelik alana inşa edilen, 100 metre çapındaki oyun adasında kitre bebek, neşeli çiftlik, yeraltı kaynakları ve eğlenceli bilim dünyası konsept grup çalışmaları yapılıyor.


Çocuk Adası’nda 10 farklı alternatifli atölye çalışması da yer alıyor. Uçurtma atölyesi, ritm atölyesi, origami, kâğıt heykel, geri dönüşüm atölyesi ve boyama atölyelerinde keyifli bir gün geçiren çocuklar hem yaratıcılıklarını artırıyor hem de el becerilerini geliştiriyor.

Restoranlar Sokağı arkasında yer alan faaliyet alanında ise çocuklar saat 10:00’dan 21:00’e kadar şişme oyun alanlarında eğlenirken, geleneksel sokak oyunları da ilgisini çekiyor.

Bilimin Eğlenceli Yönünü Keşfedin


THY Çocuk Bilim ve Teknoloji Merkezi ise bilimin eğlenceli yönünü ziyaretçilere göstermeyi hedefliyor. Evren hakkında çeşitli bilgilerin de yer aldığı merkezde en dikkat çeken bölüm ise evrende dolaşıyormuş hissine kapılacağınız planetaryum. Simülatörler ile bilim teknoloji merkezi çevresinde yer alan dinopark da yine ziyaretçilerin ilgisini çeken bölümler arasında yer alıyor.


EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret edecek öğrenciler Küçük amfi tiyatrodaki “Sevgi Bahçesi” isimli oyunu da ücretsiz olarak izleyebiliyor. EXPO Ormanında geçen oyunda EXPO 2016 Antalya’nın maskotları Ece-Efe’nin yanı sıra Nasreddin Hoca, Keloğlan gibi karakterler de yer alıyor.

EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’ndeki Leonardo Da Vinci sergisi ise ziyaretçileri tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Sergide Leonardo da Vinci’nin uçuş, müzik, mimari ve mekanik üzerine 20 tasarımı yer alıyor.

Kaynak: http://www.expo2016.org.tr/expo-2016/haberler/2016/06/16/expo-2016-dan-%C3%B6%C4%9Frencilere-karne-hediyesi

Booking.com