image06

EXPO Kulesi Onaylandı


EXPO 2016 Antalya Ajansı 22. Yönetim Kurulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Başkanlığı’nda toplandı. Toplantıda, EXPO Kulesi’nin yapılmasına oybirliği ile karar verildi.

28 Eylül 2014

     


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Başkanı Mehdi Eker’in başkanlığında EXPO 2016 Antalya Ajansı 22’nci Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. EXPO 2016 Antalya Ajansı’nda düzenlenen toplantı öncesi Fuaye Alanında bulunan sergiyi gezen Bakan Eker’e Ressam Gülçin Gebecelioğlu tarafından EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği Şakayık tablosu hediye edildi.

Yönetim Kurulu sonrası basına açıklama yapan Bakan Mehdi Eker, ülkemiz için çok önemli olan EXPO 2016 Antalya ile ilgili gündemdeki konuların görüşüldüğünü belirtti. Ajansın mali durumu, yapılan faaliyetler, ulusal ve uluslararası ölçekteki yapılan çalışmalar hakkında yönetim kurulunun bilgilendirildiğini söyledi.

EXPO 2016 Antalya’ya çok önem verildiğini belirten Bakan Mehdi Eker, “Bu projenin, ülkemize ve Antalya’ya önemli bir değer katmasını hedefliyoruz. Bunların en önemlilerinden birisi, raylı sistem. İki gün önce raylı sistemin proje ihalesi yapıldı. 200 milyon liralık çok büyük bir yatırım. 2 ay içerisinde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na teslim edilecek. Büyükşehir Belediyemizin bu konuda çok büyük katkısı var. Raylı sistem, EXPO ile Antalya’ya kazandırılan bir yatırım” dedi.

Yönetim Kurulu’nda görüşülen önemli gündemlerden birisinin de EXPO Kulesi olduğunu açıklayan Bakan Eker, “Bir yarışma ile projesi belirlenen kule Yönetim Kurulumuz tarafından görüşüldü ve firma ile sözleşme imzalandı. Yönetim Kurulumuzun oy birliği ile kabul ettiği kule, EXPO 2016 Antalya alanın, şehre bırakacağı kalıcı eserlerden bir tanesi olacak” şeklinde konuştu.

Bakan Eker, Yönetim Kurulu’nda EXPO’nun şehrin ekonomik ve kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayacak kongre merkezi ile ilgili de görüşmelerin yapıldığını ifade etti. Bütün gücümüzle çalışmalara devam ediyoruz diyen Eker, “Altyapı ve üst yapı, ülke davetleri konularında Genel Sekreterliğimizin çalışmaları konusunda sürekli bilgi alıyoruz. Yapılan ve devam eden EXPO’ları da inceliyoruz” diye konuştu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Başkanı Mehdi Eker, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanan Antalya Valisi Sebahattin Öztürk’e bugüne kadar katkılarından dolayı teşekkür ederek, hediye takdim etti.

Kaynak: http://www.expo2016antalya.org.tr/tr/haberler/522/

Booking.com