image06

Figen Çiçek Resim SergisiRessam Figen Çiçek’in “Antalya tarihi ile buluşuyor” isimli resim sergisi EXPO 2016 Antalya Sergi Sanat Binası’nda açıldı.

Sergide, Çiçek’in Antalya’nın sembollerinden esinlenerek yaptığı 42 eser yer alıyor. Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ressam Çiçek’in yorumuyla yeniden keşfetmek isteyen sanatseverler, sergiyi 28 Haziran’a kadar gezebilecek.

Kaleiçi ve Yivli Minare gibi Antalya’nın tarihî mekânları ve doğasından aldığı ilhamla beslenerek kendine özgü bir üslupla eserlerini ortaya koyan ressam Figen Çiçek’in “Antalya tarihi ile buluşuyor” isimli resim sergisi EXPO 2016 Antalya Sergi Sanat Binası’nda açıldı.

Yaptığı çalışmalarda temel amacının Antalya’nın tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söyleyen Çiçek, bu nedenle eserlerinde ağırlıklı olarak kentin tarihi mekânları ve Antalya’nın simgesi olan portakalları kullanıyor. “Sanatseverlerin, Antalya’yı tanımak isteyenlerin, tanıyıp farklı bir gözle bakmak isteyenlerin bu sergiyi görmesini isterim” diyen Çiçek, serginin EXPO 2016 Antalya’nın “Çiçek ve çocuk” olan temasıyla da örtüştüğünü belirterek şunları söyledi;

“EXPO’nun amacı “çiçek ve çocuk” dolayısıyla doğa. Ben de çalışmalarımda hepsini barındırıyorum aslında. Doğayı anlatıyorum, Antalya’nın sembollerini anlatıyorum ki bana göre en iyi sembolü portakal. Tabi şakayık da çok önemli bir yere sahip. Çocuklar, gençler, doğa severler ve sanat severleri buluşturuyor EXPO. Sergim de zaten bunu çağrıştırıyor.”

Sergide akrilik ve yağlı boya tabloların yanı sıra sanatçının kendine özgü bir teknikle mermer tozlarıyla yaptığı 42 çalışma yer alıyor. Çiçek’in atık mermer granülleri ile yaptığı çalışmalarda portakalın kabuk dokusunu hissetmek mümkün.

28 Haziran’a kadar açık kalacak sergi 10:00-22:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Booking.com