image06

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Antalya Open 2016Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Plaj Voleybolu dünya turunun bir ayağı olan FIVB World Tour Antalya Open, 10 Mayıs'ta başlayacak.

Türkiye Voleybol Federasyonunca (TVF) Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen ve 35 ülkeden 114 takım, 228 sporcunun mücadele edeceği turnuvada karşılaşmalar Konyaaltı Beach Park ve TVF Akdeniz Üniversitesi Plaj Voleybolu Merkezi'nde yapılacak.

Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan organizasyonun teknik müdürü Levan Akhvlediani, geçen yılki organizasyonun başarılı geçtiğini söyledi. Türkiye'nin bu yıl da üst seviye bir organizasyon gerçekleştireceğini kaydeden Akhvlediani, turnuvanın dünya çapında takip edileceğini, Antalya'nın da tanıtımı olacağını dile getirdi. Akhvlediani, turnuvanın olimpiyat vizesi almak için de önemli olduğuna dikkati çekti.

TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci ise organizasyonun günde 8 saat olmak üzere 80 ülkede canlı yayınlanacağını söyledi. Milli sporcular Murat Giginoğlu ve Volkan Göğtepe'den oluşan takımın olimpiyat vizesi almak için çaba gösterdiğini anlatan Değirmenci, ikilinin bir yılda büyük bir aşama kaydederek dünyada ismi anılan önemli sporcular arasına girdiğini, bu durumun da Türk plaj voleybolu açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Organizasyonda toplam 150 bin dolar ödül dağıtılacak. Türkiye'nin 7 takımla mücadele edeceği organizasyonu voleybolseverler ücretsiz izleyebilecek.
Booking.com