image06

Franchise Eurasia Expo 2017

18-21 Mayıs 2017Avrupa ve Ortadoğu ülkelerini bir araya getiren prestijli fuar organizasyonları arasında yer almaya hazırlanan Franchise Eurasia Expo 2017Bayilik, Lisans ve İş Fırsatları Fuarı, Avrupa ve Asya’nın kesiştiği noktada profesyonel franchise ve yatırımcıları Akdeniz’in gözde şehri Antalya’da buluşturmayı hedefliyor.

Türkiye’de franchising pazarı tam anlamıyla büyüme rekoru kırıyor. Zincir mağaza sayısı 1.900’e, şube sayısı 50.000’e, franchise veren şirket sayısı 1.471’e ulaştı. Çok değil bundan beş yıl öncesine kadar franchise veren şirket sayısı 400-500 arasında değişiyordu. Sadece bu rakamlar bile franchise pazarındaki muazzam büyümeyi gösteriyor. Bu marka ve temsilcilerinin oluşturduğu pazarın yıllık hacmi ise 35 milyar dolar. Yerli ve yabancı yeni markaların girişiyle hızla büyüyen sektörün 2015 sonunda 50 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Franchise pazarında bu hızlı büyümenin sebebi pazarın dinamosu olan alışveriş merkezi (AVM) sayısının artması. Uzmanlara göre artan şehirleşme ve yeni açılacak AVM’lerin etkisiyle franchise pazarı 2017’de de yatırım cazibesini koruyacak işlerin en başında geliyor. Akdeniz’in turizm kenti Antalya, AVM’ler bakımından oldukça zengin ve hareketli….Türkiye genelinde 342 adet AVM bulunuyor. Türkiye’de en fazla AVM bulunan iller arasında 16 AVM ile 4. sırada yer alan Antalya, Avrupa’da birçok kentin yanı sıra 15 alışveriş merkezi bulunan Paris’i bile geçmiş durumda.

Bütün bu koşullarda doğru fırsatları yakalamak amacıyla  geniş perspektifli olmak ve  etkileşimli  piyasalardaki gelişmeleri takip etmek için düzenlenen  Franchise Eurasia Expo 2017 Bayilik, Lisans ve İş Fırsatları Fuarı sunduğu hizmet kalitesiyle ciddi, etkin ve aynı zamanda keyifli bir platform için hazırlıklarını tamamlıyor. Fuarda Türkiye’nin  yanı sıra  dünyanın önemli isimleri ile birlikte,  yerli ve yabancı sektörün önde gelen  profesyonelleri de yer alacak. Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerinin yatırımcılarını ve sektör liderlerini bir araya getiren bu organizasyon, Türkiye için olduğu kadar çevre ülkeler içinde önemli bir buluşma  noktası haline gelecek. Sektörün en çok tartışılan ve merak edilen konularında açık oturumlar, konferanslar ve B2B görüşmeler ile katılımcılara verimli fuar günleri sağlayacak.

Bir çok ciddi organizasyonun Avrupa’da olması, Asya ve Ortadoğu’da yatırım ihtiyacı olmasına rağmen buna uygun bir platformun olmaması Franchise Eurasia Expo 2017’yı düzenlenmesini tetikleyen koşullardan birisi olarak dikkat çekmekte. Franchise Eurasia Expo 2017 Avrupa, Asya ve Ortadoğu yatırımcıları arasında bir köprü oluşturacak ve Asya ile Ortadoğu yatırımcılarına da alternatif yatırım imkanları sunacak bir fuar olarak profesyonel ve deneyimli ekibiyle 18 – 21 Mayıs 2017’de Antalya’da gerçekleştirilecek.

Birçok farklı alanda çeşitli etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz Franchise Eurasia Expo 2017 Antalya’da buluşmak dileğiyle…

 

Dünya İncisi Antalya

Dünyanın her kıtasından uçak seferleri düzenlenen iki hava limanına sahip Antalya’yı geçen yıl 12 milyon 66 bin yabancı ziyaret etti. Bu rakam, şehre gelen yabancı turist sayısında Cumhuriyet tarihinin rekoru oldu. Antalya; doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi Kaleiçi, büyük ölçekli turizm yatırımları ve pek çok mekanıyla yerli ve yabancıların gözde tatil merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Franchise pazarında hızlı büyümenin dinamosu olarak alışveriş merkezi (AVM) sayısının artması, sosyalleşme ve dışarıda yeme içme kültürünün hızla gelişmesi gösteriliyor. Uzmanlara göre artan şehirleşme ve yeni açılacak AVM’lerin etkisiyle franchise pazarı 2017’de büyümeye devam edecek. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği verilerine göre, Mayıs ayı itibariyle 57 şehirde toplam 329 AVM bulunuyor. Türkiye’deki AVM sayısında 97 AVM ile İstanbul ilk sırada yer alırken, onu 33 AVM ile Ankara takip ediyor. Sıralamada Antalya 16 AVM ile en fazla alışveriş merkezinin yer aldığı 4’üncü il oldu. Antalya, AVM sayısı ile Avrupa’da birçok kentin yanı sıra 15 alışveriş merkezinin bulunduğu Paris’i geride bıraktı. Biz de bundan yola çıkarak Franchise Eurasia Expo’nun ilk durağı olarak Antalya’yı seçtik.

Sizleri iş dünyasının monotonluğundan uzak, samimi ve keyifli bir atmosferde franchise sektörünün liderleri ile buluşmaya davet ediyoruz.

Fuar süresince sizlere sunmayı planladığımız turlarımız ve turizm olanakları ile fuar günleri artık daha keyifli bir hale gelecek. Bu gururla sizleri 18 – 21 Mayıs 2017’de bilgi yüklü, geniş perspektifli, interaktif ve keyifli bir program ile misafir ediyor olacağız…


Franchise Eurasia Expo web sitesi: http://www.franchiseurasia.com

Giriş Ücreti


Sadece profesyonel ziyaretçiler kabul edilmektedir. Fuar Davetiyesini ARI FUARCILIK ile irtibata geçerek temin edebilirsiniz. Davetiyesi olmayan ziyaretçilere kartvizitleriyle kayıt yaptırarak ücretsiz giriş imkanı sağlanmaktadır. Bunun dışında ziyaretçilere giriş bilet bedeli 20 TL’dir.

Franchise Eurasia Expo Antalya 2017


Bayilik, Lisans ve İş Fırsatları Fuarı


Tarih:
 18-21 Mayıs 2017


Sergileme Alanı:
 5.000 m2 Kapalı Alan


Beklenen Katılımcı Sayısı:
100+ Yerli ve Yabancı


Beklenen Ziyaretçi Sayısı:
5000+ ProfesyonelFuar Yeri: 
Antalya Expo Center, Antalya

Adres: Antalya Expo Center, Pınarlı Beldesi 07110 Aksu, Antalya


Telefon:
 (0242) 462 20 00


Faks:
 (0242) 462 19 90


E-posta:
info@anfas.com.tr

Booking.com