image06

Gloria IRONMAN 70.3 Turkey heyecanında geri sayım başladıDayanıklılığın sınandığı, her etabı ayrı bir heyecan ve mücadeleye sahne olan, dünyanın en popüler spor organizasyonlarından Ironman, Türkiye'de bu sene de Gloria IRONMAN 70.3 Turkey adıyla 23 Ekim'de Antalya Belek'te gerçekleşecek.


41 Ülkeden Yaklaşık 1000 Triatlet Yarışacak

Yılda 150 bin triatletin katılımı ile 23'ü Avrupa, 19'u Asya ve 52'si Amerika'da olmak üzere dünyanın 92 farklı yerinde gerçekleşerek, dünyanın en popüler ve en geniş katılımlı spor organizasyonu Ironman'in Türkiye yarışına 300 gönüllü destek verecek, 1000 kişi bilfiil çalışacak ve 50'ye yakın ülkeden yaklaşık 1000 triatlet yarışacak.

"Gloria IRONMAN 70.3 Turkey" yarışı Belek’in güzel kumsalında 1.9 km yüzmeyle başlayacak. Yüzmenin ardından bisikletle 90 km boyunca Antalya’nın tarihi dokularından, kanyonlardan ve Aspendos’dan geçilecek. Sonrasında 21 km’lik koşu etabında da Gloria Golf Club’dan geçerek Gloria Sports Arena’da bitiş noktasında yarışma son bulacak.

Gloria IRONMAN 70.3 Turkey’de Bu Yıl Tüm Parkurlar Değişti

Geçtiğimiz yıl Belek Beachpark’ta gerçekleşen yüzme etabı bu yıl Gloria Serenity Resort plajında gerçekleşecek. Bisiklet parkuru Gloria Serenity Resort’tan çıkılarak tamamen düz bir parkura aktarıldığı için sporculara sağladığı hızlanma avantajı ile  “Personel Best” yani “En iyi Derece”lerini yapma imkânını verebilecek. Koşu parkuru ise Gloria Serenity Resort, Gloria Golf Resort ve Gloria Golf Club parkuru içinde iki tur atılarak yapılacak olup yarış bitişi Gloria Sports Arena’ da gerçekleşecektir.

Gloria IRONMAN 70.3 Turkey Web Sitesi: http://ironman.com/triathlon/events/emea/ironman-70.3/turkey.aspx

Booking.com