image06

Hayati Misman SergisiYeni sanat döneminde çağdaş sanatın en usta sanatçılarının yapıtlarını Antalyalı sanatseverlerle buluşturmak amacıyla dopdolu bir sanat programı hazırlayan Şebnem Bahar Sanat Galerisi, bu buluşmaların ilkini Hayati Misman Sergisi'yle gerçekleştirerek, görsel sanat şölenini başlatıyor. Halen Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde konuk profesör olarak görevine devam eden Hayati Misman'ın sergisi, 29 Aralık'a kadar gezilebilecek.

Hayati Misman özellikle baskı resim konusunda Türkiye'nin önde gelen isimlerindendir. Resimdeki en önemli özelliği ''çizgi''dir. Dışavurumcu çizgi tavrı göz ardı edilemez. Bu düzende renklerin birbiriyle uyumu, biçimlerin birbiriyle orantıları çok etkindir. Sanatçı yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 50' nin üzerinde kişisel sergi düzenlemiştir.

Aldığı ödüller arasında;

1992 Yunanistan - Türkiye Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü
Mısır'da düzenlenen 16. Uluslararası Akdeniz Bienali Ödülü
ve bunun gibi 15 ödüle sahip sanatçı halen Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'nde konuk profesör olarak görevine devam etmektedir.

Küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu'nun yaptığı sergimiz 12 Kasım 2016 günü saat 17:30 da Antalyalı sanatseverlere kapılarını açacaktır.


Sergi Açılışı: 12 Kasım 2016, Cumartesi
Saat: 17.30

Sergi Süresi: 12 Kasım - 29 Aralık 2016

Yer: Şebnem Bahar Sanat Galerisi
Adres: Yeşilbahçe Mahallesi, 1457 Sokak No:8, 07160 Antalya

Web Sitesi: http://www.sebnembahargallery.com
Booking.com