image06

JetFest 20165. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), 15 Mayıs'ta Antalya'da gerçekleştirilecek.

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi'nin önderliğinde ilki 2012 yılında düzenlenen Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest) 15 Mayıs tarihinde THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Sportif havacılığın en keyifli unsurlarını izleyenlerin beğenisine sunacak 5. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Türk Hava Kurumu (THK), Türk Hava Yolları (THY) ve Antalya Büyükşehir ile ilçe belediyeleri ve kamu ile özel kurumların işbirliğinde düzenleniyor. Jet motorlu ve piston motorlu model uçakların yanısıra değişik birbirinden ilgi çekici heyecan verici gösterilerin yapılacağı JetFest, Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi’nde 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00’de başlayacak. Festivale, Antalyalılar’ın katılabilmesi için şehir merkezinden belirli noktalardan belediyeler tarafından sabah ve akşam ücretsiz araç kaldırılacak.

Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezi’nde günboyu sürecek JetFest’de, jet motorlu model uçaklar, piston motorlu model uçaklar, paraşüt, wingsuit(uçan takım elbise), microlight (motorlu yelken kanat), paraglider (bir çeşit paraşüt), gyrokopter (helikopteri andıran döner kanatlı hava aracı), mosquito (küçük tek kişilik helikopter) ve uçak akrobasi gösterileri yapılacak. JetFest’de, hacim olarak büyük, maliyet değeri büyük ve havada 300-350 km’ye kadar hıza ulaşabilen jet motorlu uçaklar ile akrobasi gösterilerini 2 Azeri, Danimarkalı ve İranlı yabancı pilotlar ile 8 Türk pilotu gerçekleştirecek.

Gökyüzünde farklı hava araçları ile paraşütçülerin heyecan ve adrenalin dolu akrobasi gösterilerinin izleyicilerle bulaşacağı JetFest için, Antalya Büyükşehir ile ilçe belediyeleri tarafından ücretsiz araç kaldırılacak. Araçlar sabah saat 10.00’da Muratpaşa Belediyesi, Özdilek, Konyaaltı 5M Migros, Cumhuriyet Meydanı, Doğu Garajı ve Aksu Belediyesi önünden, Döşemealtı Belediyesi önünden de saat 10.30’da JetFest alanına birer araç kaldırılacak.

JetFest, havacılığı daha geniş kitlelere yayılması, havacılık kuruluşlarının uluslararası düzeyde bilinirliğinin artırılması, işbirliği zemini hazırlamak ve havacılık eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilir gelişimini sağlamak, bölgenin yurt içi ve dışında tanıtımını yapıp alternatif bir turizm kaynağı oluşturmak amacıyla düzenleniyor.

THK Antalya Şubesi Web Sites: http://antalya.thk.org.tr

THK Antalya Şubesi Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/thkantalyasubesi

Program


Booking.com