image06

Kasım'da “Carmen” Bir BaşkadırAntalya Devlet Opera ve Balesi geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin beğenisini kazanan Bizet’in  ünlü “Carmen” operasını 1 Kasım Salı ve 3 Kasım Perşembe saat: 20.00’de tekrar sahneleyecek.

Libretto Ludovic HALEVY-Henri MEILHAC tarafından yazılan ve Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Evin ATİK tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor.

Orkestra yönetmeni Alexandru SAMOILA, koro yönetmeni Mahir SEYREK, dekor Çağda ÇİTKAYA, kostüm Alev TOL, ışık Müfit ÖZBEK, koreografi Mehmet SİPAHİ ve çocuk korosu yönetmeni Esra SERBEST.

Eserde “Carmen” rolünü 1 Kasım’da Medine TUGANOVA, 3 Kasım’da Ebru KAPTAN, “Don Jose” rolünü Koray DAMCIOĞLU, “Escamillo” rolünü Arda AKTAR, “Micaela” rolünü 1 Kasım’da Zişan DAMCIOĞLU, 3 Kasım’da Nurdan KÜÇÜKEKMEKÇİ,  “Zuniga” rolünü Taner ÖLÇEN, “Morales” rolünü 1 Kasım’da Onur ALPASLAN, 3 Kasım’da Bora BARAN, “Frasquita” rolünü 1 Kasım’da Serap DEMİRHAN IŞIK, 3 Kasım’da Ceren TERECİ AYTEKİN, “Mercedes” rolünü 1 Kasım’da Tuğçe OĞUZÜLGEN, 3 Kasım’da Gizem ŞENER, “Lillas Pastia” rolünü Selahattin DENİZSÜMÜREN, “Le Dancaire” rolünü 1 Kasım’da Ümit Burak TEKİNAY, 3 Kasım’da Yalçın ÜNSAL, “Le Remendado” rolünü ise Engin YAMAN canlandıracak.

10, 15 ve 30 TL  olan biletler Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Booking.com