image06

Kuğu Gölü Balesi İlk Kez Antalya'daPyotr İlyiç Çaykovski’nin 1875 yılında Bolşoy Balesi için bestelediği ve Marius Petipa ve Lev İvanov’un klasik koreografileri üzerine Armağan Davran ve Volkan Ersoy’un güncel koreografisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak olan Kuğu Gölü balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından ilk kez sahnelenecek. 6 Nisan Perşembe akşamı saat: 20.00’de prömiyeri gerçekleştirilecek eserde orkestrayı Alexandru Samoila ve Hakan Kalkan yönetecek.

Kostüm tasarımı Savaş Camgöz, dekor tasarımı Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlanan Kuğu Gölü’nde “temiz bir aşkın büyü ve kötülüğe nasıl galip geldiği” anlatılıyor. Çaykovski’nin müziğiyle dünya bale tarihinin en sevilen yapıtı olarak bilinen ve dünyada en çok sahnelenen balelerden biri olan eserde “Odette” ve “Odile” rolünü Iaroslava Volkova ve Özde Eren, “Prens Siegfried” rolünü Tolga Burçak ve Yağızhan Danış, “Von Rothbart” rolünü Yağızhan Danış ve Burak Özbek sezon boyunca dönüşümlü olarak canlandıracaklar.

Kuğu Gölü Balesi 6 Nisan saat 20:00'de ve 8 Nisan saat 15.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde ziyaretçilerini bekliyor.

Bilet: http://www.biletiva.com/place/ANTALYA_DEVLET_OPERA_VE_BALESI

Antalya Devlet Opera ve Balesi: https://secure.dobgm.gov.tr/opera2013/devopera.aspx?Mud=5
Booking.com