image06

Likya Yolunda Masallar Projesi start alıyorKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal; Likya Yolunda Masallar Projesinin 9-14 Mayıs 2016 tarihlerinde start alacağını ITB Berlin Fuarı'nda açıkladı. İşte proje detayları...

10 Mart 2016 Perşembe

ITB Berlin Fuarı'nda açıkladığı yeni projeler, sektörel destek müjdeleri ve yeni turizm stratejileri ile dinamik bir tablo sergileyen Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, her şeye rağmen Türkiye turizminde değişim rüzgarları estirmeye devam ediyor.

Bakan Ünal: Kültür Yollarını Önemsiyoruz

Düzenlenen basın toplantısında Kültür yollarını desteklediklerini belirten Bakan Mahir Ünal; '' İnsanların Anadolu'nun eşsiz güzelliklerini yürüyerek veya bisikletle ya da berrak turkuaz koylarda mavi yolculukla keşfetmesi için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Sunday Times'ın dünyanın en iyi 10 yürüyüş yolundan biri olarak seçtiği Likya yolundan her yıl 20 ila 30 bin yürüyüş tutkunu geçiyor. 9-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında 'Likya Yolunda Masallar' projesini hayata geçiriyoruz. '' dedi.

Dünya Basını Likya Yolu Yürüyüşüne Davet Edilecek


Masallardaki kahramanların bir sebep için yola çıktıklarını ve bu yolun kendilerine bir şeyler öğretmesine izin verdiğini söyleyen masal anlatıcısı Judith Liberman ile Likya yolu yürüyüşü 'Likya Yolunda Masallar' teması ile gerçekleştirilecek. Bu yürüyüşe dünya çapında önemli gazeteciler, seyahat blog yazarları ve instagram fenomenlerinin katılımları sağlanacak.

Dünyanın En Önemli Arkeoloji Müzesi Antalya'da Kurulacak...

Bakan Mahir Ünal basın toplantısında bir de Müze müjdesi verdi.. Antalya sınırları içerisinde yer alan üç antik kültür bölgesinin (Likya, Pamfilya, Pisidya) önemli eserlerinin sergileneceği dünyanın en önemli arkeoloji müzelerinden biri Antalya'da kurulacak.

Turizmde Yapısal Değişimi Hedefliyoruz


Türk turizminin vazgeçilmez tatil türü olan deniz-güneş-kum üçlüsünün yanı sıra ülkemizin diğer turizm potansiyellerini ve köklü kültürünü daha etkin olarak harekete geçireceklerini belirten Bakan Ünal; '' yürüyüş, bisiklet, doğa turları, spor, sağlık, gastronomi ve kongre turizmi gibi insanları buluşturucu turizm çeşitliliklerine dönük önemli çalışmalar yürütmekteyiz. '' dedi.

Kaynak: http://www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=30132
Booking.com