image06

Patron Çıldırdı!Birol Engeler'in yönettiği "Patron Çıldırdı!" tiyatro oyunu, 3 Aralık'ta Antalya Kültür Merkezi'nde...

"Paris’e amcasından para almak için gönderilen ailenin genç kızı «Leyla», para yerine yanında bir erkekle eve dönünce ortalık karışır. 

Kızının getirdiği adamı sevmeyen «baba», kızını o adamdan kurtarmak ve de sermayeyi korumak için kendi iş ortağı Mahir’le evlendirmek istemektedir. Çünkü baba, Mahir’le ortak olduğu yağ fabrikasının hisseleri dahil varını yoğunu kızının üzerine yapmıştır. Kızı uygunsuz bir kocaya varırsa sermaye tehlikeye girecektir. 

Baba; epeyce kaba ve kılıksız olan ortağının, sosyete düşkünü (sonradan görme) karısıyla kızının gözüne girebilmesi için bir plan yapar. Fakat önce yolunda gider gibi görünen planda, sonradan hesapta olmayan aksilikler olur.

Tesadüfen üzerine plan kurulan ama devreye girmeyeceği düşünülen kişiler olan ses sanatçısı Beyza Günaydın ve onun nişanlısı Veli Zula birden devreye girince, plan kısa devre yapar. Boks antrenörü olan Veli Zula; kendi nişanlısı olan Beyza Günaydın’ı Mahir’in eski nişanlısı gibi gösterip oyun kuran kızın babası Yasin ve onun ortağı Mahir’e hesap sorar. Bu hesap sorma süreci, Yasin ve ortağı Mahir için epeyce zorlu geçer. Ölümlerden dönen Yasin ve Mahir, çaresiz kurdukları düzmece oyunu herkese anlatmak zorunda kalırlar.

Tüm gerçek anlaşılınca, mutlu sona ulaşılır."

Bilet: http://www.biletix.com/etkinlik/TTGT1/TURKIYE/tr

Yapım Yılı: 2016
Perde: 2 perde
Süre: 2 saat
Yaş Grubu: +12
Yazan: Nejat Uygur
Yöneten: Birol Engeler
Genel Sanat Yönetmeni: Suha Uygur
Yapımcı: Filiz Senger
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Yilmaz
Müzik: Emre Bayar
Dekor: Orhan Zabunoğlu
Oyuncular
Sezai Aydin (Mahir)
Alev Oraloğlu (Anne)
Kirkor Dinçkayikçi (Yasin)
Burcu Tuna (Evin kizi)
Engin Alpateş (Züppe)
Melih Çardak (Veli Zula)
Taies Farzan (Beyza Günaydin)
Booking.com