image06

“Şen Dul” Son İki Temsille Antalya’ya Veda EdiyorAntalya Devlet Opera ve Balesi,  Avusturyalı besteci Franz Lehar’ın birbirinden neşeli melodileri, hareketli dansları ile operet türünün en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen “Şen Dul” operetini 12 Ocak Perşembe akşamı saat: 20.00’de ve 14 Ocak Cumartesi günü saat: 15.00’te son kez sahneleyecek.


Franz Lehar'a operet tarihindeki unutulmaz yerini sağlatan bu ünlü yapıttaki her müzik parçasının olağanüstü zarafeti, genel yapısındaki ustalıkla yansıtılan Paris neşesi ve Balkanlara özgü ulusal renkleriyle çok sevilen ve Haldun ÖZÖRTEN tarafından sahneye konulan eserde orkestrayı Ömer YÖNDEM yönetiyor. ve Balkanlara özgü ulusal renkleriyle çok sevilmiş Dekor tasarımının Ömer GÜNDÜZ, kostüm tasarımının ise Nursun ÜNLÜ’nün imzasını taşıdığı eserde koro yönetmeni Mahir SEYREK, koreograf Serhat NÜFUSÇU ve ışık tasarımı Mustafa ESKİ’ye ait.


Üç perdelik eserde “Hanna Glavari” rolünü 12 Ocak’ta Aslı AYAN, 14 Ocak’ta Burcu KURU, “Kont Danilo Danilovitsch” rolünü Fatih ŞANAL, “Baron Mirko Zeta” rolünü Şafak GÜÇ, “Valencienne” rolünü Bilge YILMAZ, “Camille Kont de Rosillon” rolünü Devrim DEMİREL, “Njegus” rolünü Ercan Hüseyin UĞUR, “Kromov” rolünü Emre AKYURT, “Olga” rolünü Gülçin GÜLTEKİN, “Bogdanovitch” rolünü Taner ÖLÇEN, “Sylviane” rolünü Ceren AYTEKİN, “Raoul de St. Brioche” rolünü Onur ALPASLAN, “Vicomte Cascada” rolünü Baturalp BİLİGİ, “Pritschitsch” rolünü Murat Kemal ÖZBEK, “Praskowia” rolünü Pınar TEKOL, “Baş Grisette” rolünü Esra SERBEST ve “Grisette” rollerini Müge GÜNAYDIN, Selda SERDAR, Gizem ŞENER ve Tuğçe OĞUZÜLGEN canlandıracaklar.


Eserin 10, 15 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Booking.com