image06

Tarla Kuşuydu JulietShakespeare’ in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon’un kurgusunda günlük yaşantı ve çığırından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. İntiharın eşiğinden döndükten sonra evlenen, bir de çocuk sahibi olan “kıdemli aşıklar” kimsenin öngöremediği bir hayat sürmeye başlar. Onların yaratıcısı Shakespeare mezarında ters döner, olaylara müdahale etmek için Romeo ile Juliet’in evine gelir.

İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda Engin Alkan’ın rejisiyle dört sezon boyunca kapalı gişe oynayan ve pek çok ödülle onurlandırılan oyun aynı reji tasarımıyla bu kez “çağdaş” bir klasik olarak A.B.B. Şehir Tiyatroları repertuarında yerini alıyor. Romeo ve Juliet’in trajik öyküsüne mizahi bir bakışla yaklaşan yapım, “öten tarla kuşu muydu, bülbül müydü?” absürt sorusunun altındaki “aşk nasıl olur da bu hale gelir?” sorusuna yanıtlar arıyor.

Pişirilen yemeklerin kokuları oyuna, oyun oyuncular tarafından oluşturulan orkestranın şarkısına dönüşüyor bu iki saatlik şölende. Tariflere uygun yapılmaya kalkıldığında hep tadı kaçmış, alışveriş listelerinde unutulmuş, akşam yemeği telaşı sırasında kaynamış ve sonunda dibi tutmuş “efsane aşk”ın tüm zamanlarda, tüm tanıdıklığıyla “ille de var”lığı hatırlatılıyor.

Tarla Kuşuydu Juliet, 4 Mart saat 20:00 ile 5 mart 14:00 ve 20:00'da Antalya Şehir Tiyatrosu'nda izleyiciyle buluşacak.

 


ABT Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu

Karaalioğlu Parkı girişi, ABT Sahnesi önü
07100 Antalya / Türkiye

Gişe Telefon: (0242) 249 53 26
Faks: (0242) 249 53 25


E-Posta:
abttiyatro@hotmail.com

Facebook: http://www.facebook.com/abt.tiyatro

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu: http://www.abt.gov.tr

Booking.com