image06

TransTaurus 2016Torosların Destansı Güzelliği, “TransTaurus” etkinliği ile “Epik” yarışlar serisine eklenecek destansı bir rekabet ile farklı bir sportif karaktere bürünüyor.

 

TransTaurus etkinliği dağ bisikleti yarışlarına yeni bir soluk getirerek Türkiye’de oldukça yeni olan etap yarış formatında yapılan ilk etkinliklerden birisi olarak Antalya Kemer bölgesinde 4-5-6 Kasım 2016 tarihlerinde hayata geçiyor.

 

Türkiye’de etap yarışları sadece 3 günlük XC yarışları ile var olmuştur. Bu yarışlar da sadece birkaç saat sürdüğünden “epik” hissinden uzak ve macera sunmayan etkinliklerdir. TransTaurus son yıllarda bu formatın dışındaki yarışlara olan ilgiden, sporu hayat tarzı haline getirmiş kitlelerin farklı arayışlara yönelmesinden esinlenerek hayata geçirilmiştir.

 

3 gün boyunca Toros dağlarının eşsiz manzarası eşliğinde sporcular 190 km’lik parkurda kondisyon ve dayanıklılıklarını test edecekler.

 

Kemer Kaymakamlığı himayesinde Kemer Belediyesinin destekleri ile yapılacak etkinlikte, etaplar Kemer’den start alıp, Kemer’de bitecek ve üç gün üç farklı etaba sahip olacak. Kemer Bölgesinin turizm potansiyeli ve aynı zamanda eşsiz coğrafyası sayesinde şehrin hemen yanı başından başlayan Torosların batı uzantısı Beydağlarında uzun tırmanışlar, inanılmaz Akdeniz manzaraları ve adrenalin dolu uzun inişlerle parkur, dağ bisikleti keyfini bir başka seviyeye taşıyacak.


TransTaurus Web Sitesi: http://www.transtaurus.net


TransTaurus 2016 Kategoriler

 

Challenge Takım : +18 yaş üzeri 2 kişiden oluşan takımlar.

Mix Takım : +18 yaş üzeri bir kadın ve erkekten oluşan takımlar.

Challenge Erkek : +18 yaş üzeri bireysel erkek katılımcılar.

Challenge Kadın : +18 yaş üzeri bireysel kadın katılımcılar.

+40 Erkek :  40 yaş üzeri bireysel erkek katılımcılar.

+40 Kadın :  40 yaş üzeri bireysel kadın katılımcılar.TransTaurus 2016 Etaplar


1.Gün
:
Kemer > Ovacık > Kemer
İlk gün oldukça sıkı bir tırmanma  ile başlayarak 59.9km.  civarında bir mesafe ile sona ererken, rota boyunca inanılmaz bir Akdeniz manzarası katılımcıları beklemekte. Zirvede 1247 metre irtifayı gören yarışçılar, inişte manzaralar ve artan hızla kendinden geçecekler. Finiş noktamız ise yine Kemer merkez olacak.

transtaurus stage1

2. Gün :
Ovacık > Belenyayla > Kemer
İkinci gün, daha bol orman daha bol huzur rahatlığıyla başlayan etap, ilerleyen kilometrelerde zorlu rampalarla yarışçıları yüzleştirecek. Heyecanlı orman inişleri sonunda günü 70.2km. civarı bir mesafe ile tamamlayan yarışçılar Cumartesi gecesi olduğunu unutup, son güne hazırlanacaklar. Zirvede 1706 metre irtifayı gören yarışçılar, orman yollarında adrenalini ve hızı yaşayacaklar.

transtaurus stage2

3. Gün :
Gedelme > Beycik > Tekirova
Üçüncü gün nefes almaya fırsat vermeyen orman yolları ve inanılmaz manzaralarla geçilirken, “son gün dinleniriz” diyen yarışçılar kendilerini adrenalin ve endorphin dolu bir mücadelede bulacaklar. Zirvede  1873 metre irtifayı görüp, günü 60.3Km. Civarında tamamlayan ekip otelde güzel bir eğlenceyi haketmiş olarak ödül töreninde buluşacak.

transtaurus stage3

Booking.com