image06

Turkish Airlines Open 2016Dünyanın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek 'Turkish Airlines Open 2016', 3 Kasım'da Antalya'da start alıyor.

78 Golfçu 7 Milyon Dolarlık Ödül İçin Yarışacak

3-6 Kasım tarihlerinde Antalya; Dubai'deki final öncesi oldukça önemli olan turnuvada 78 golfçünün 7 milyon dolarlık toplam ödül için girişecekleri kıyasıya rekabete sahne olacak.

29 yaşındaki Masters Şampiyonu İngiliz golfçü Willet, Race to Dubai sıralamasında şu an ikinci sırada. Turnuvada Willet'in yanı sıra Ryder Cup şampiyonları Lee Westwood ve Andy Sullivan da yer alıyor. Dünya golf kamuoyunun dikkatini bu yıl da Antalya'ya çeken diğer iki önemli isim ise; Turkish Airlines Open 2013 ve 2015 şampiyonu Fransız oyuncu Victor Dubuisson ve turnuvanın 2014 şampiyonu Amerikalı oyuncu Brooks Koepka. 

Bugün dünya çapındaki en önemli golf etkinliklerinden biri olarak addedilen organizasyonun 2013 yılından bu yana isim ve ana sponsorluğunu üstlenen Türk Hava Yolları, önümüzdeki iki yılda da turnuvaya sağladığı sponsorluk desteğini sürdürecek. Küresel taşıyıcının golf sponsorluğu kapsamında yer alan bir diğer önemli etkinlik; 'The Turkish Airlines World Golf Cup' ise, tüm dünyadan 7500 amatör golfçünün katıldığı, finalde ise bu rakamın 100'e indiği, dünyanın en büyük amatör golf şampiyonası olma özelliğini taşıyor.


Turkish Airlines Open: http://www.turkishairlinesopen.com


Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik-grup/115580915/ANTALYA/tr

Booking.com