image06

Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu'nda Sosyal Sorumluluk RüzgarıUluslararası Runatolia Antalya Maratonu, renkli görüntüleri ve sosyal sorumluluk kampanyaları ile dikkat çekici mesajlar verdi.

06 Mart 2016 Pazar - 11. Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu 2 bini yabancı yaklaşık 8 bin sporcunun katılımıyla coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi.

Engelsiz Yaşama dikkat çeken koşular, tekerlekli sandalyeleri ve koltuk değnekleri ile katılan 6 engelli sporcu ile start aldı. 42 kilometre tam maraton koşan engelli sporcular çılgınca alkışlandılar.

Engelli sporcuların ardından maraton, yarı maratonun ve 10 km koşuları yapıldı. Sporcular Atatürk Kültür Merkezi önünden başlayıp Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Işıklar Caddesi, Eski Lara yolu, Lara plajları güzergahlarını takip edip Kundu'ya gelerek buradan dönüş aldı. Maraton koşanlar 42 kilometre, yarı maraton koşanlar 21 kilometre engelli sporcular ise tam maraton koşarak 42 kilometrelik parkuru tamamladı.

Sosyal Sorumluluk Tablosu...

40 ülkeden 2 bin yabancı sporcu ile Türkiye'nin dört bir yanından sağlıklı yaşamı önemseyen 11 bin kişinin buluştuğu, spor, dostluk ve müziğin iç içe geçtiği bir festival olan Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu, sosyal ve toplumsal işlevi ile de ses getirdi. Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde buluşan binlerce sporsever, şirketlerin koşu gurupları ile dernek, vakıf gibi sivil toplum kuruluşlarının verdikleri mesajlar ilginç görüntüler oluşturdu.

Maraton, yarı maraton ve 10 km koşusuna LÖSEV, TEMA, AKUT gibi önemli sivil toplum kuruluşları kalabalık koşu gurupları ile katılırken, Antalya daki ROTARY Kulüpleri de 100 kişilik koşu gurubu ile çocuk evliliklerine dikkati çeken "Çocuktan Gelin Olmaz" ve "Erken Yaşta Evliliklere Dur De!" yazılı pankartlar taşıyarak Çocuk Evliliklerine dikkat çektiler. Maraton koşularında ayrıca Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği "Adım Adım Koşu Grubu"nun "Yol arkadaşım olur musun?" pankartı dikkati çekti. Antalya Rehberler Odası ARO Üyeleri de kaçak rehberler sorununa dikkat çeken yazılı tişörtleri ile sektörel mesajlar verdiler.

Koşularda "Kanserli Çocuklara Umut Vakfı", "Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Derneği" ile "Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yetiştirme ve Koruma Vakfı" da yer aldı. "İyilik Peşinde Koş" pankartı taşıyan Toplum Gönüllüleri Derneği de kalabalık bir koşu gurubu ile yarışlara katıldı.

DJ Doğukan Manço Konseri

Büyük bir heyecan sahne olan maraton koşuları sonrasında Cam Piramit etrafında kurulan Maraton Bahçesi'nde yarışmalarda derece alanlara madalya, sertifika ve ödülleri verildi. Maraton bahçesinde kurulan sahnede ise Doğukan Manço canlı DJ performansı gerçekleştirdi. Pop Rock konseri ile coşku iyice yükseldi.

Kaynak: http://www.turizmhaberleri.com/haberayrinti.asp?ID=30111
Booking.com