image06

“Yolanta” Son Kez SahnedeAntalya Devlet Opera ve Balesi, Ocak ayının sonunda prömiyerini gerçekleştirdiği ve özellikle dekor ve kostümü ile sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan Çaykovski’nin  “Yolanta” operasını 14 Mart Salı saat: 20.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.  Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samoila’nın yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koyuyor.

Türkçe üst yazı eşliğinde Rusça seslendirilecek olan eserin dekoru Gürcan Kubilay, kostümü Gizem Betil, ışık tasarımı Mustafa Eski, projeksiyon tasarımı ise Zekiye Şimşek ve Sinan Atay tarafından hazırlanırken, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek yönetiyor.

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera

 

Çaykovski’nin bestelediği son opera olan “Yolanta”nın librettosu bestecinin kardeşi Modest Çaykovski’ye ait. Napoli Kralı Réne’nin genç ve gözleri görmeyen kızı Yolanta’nın hikayesini konu alan eserde Yolanta ve sevgilisinin düeti dünya opera repertuvarının en lirik ve etkili parçalarının arasında yer alıyor.

Orijinali 1 perde olan fakat Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2 perde olarak sahnelenen eserde “Yolanta” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Vaudémount” rolünü Koray Damcıoğlu, “Réne” rolünü Engin Suna, “Robert” rolünü Serhat Konukman, “İbn-Hakia” rolünü Umut Tarık Akça, “Bertrand” rolünü Taner Ölçen, “Alméric” rolünü Atay Ergezen, “Marta” rolünü Medine Tuganova, “Brigitta” rolünü Arzu Aydoğdumu ve “Laura” rolünü Seda Uzmen Güç canlandıracak.

Eserin 30, 15 ve 10 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.


Bilet Satış:

Haşim İşcan Kültür Merkezi Gişe: 0242 244 24 41

Cumhuriyet Meydanı Gişe: 0242 248 81 83

İnternet Bilet Satış: www.biletiva.com
Booking.com