image06

Yörük Gelini SergisiAntalya Tanıtım Vakfı’nın himayesinde hızla uluslararası bir marka haline gelen Antalya Kadın Müzesi, müzecilik aygıtıyla sanatsal ve kültür etkinliklerini gerçekleştirmeye ve tüm toplumu ayrımsız kucaklayan tavrıyla memlekete ve kente hizmet etmeye, toplumun ve yurttaşlığın yükselmesine pay vermeye devam ediyor.

Yörük Gelini sergisinde, Yörük kültürünün kadınlara verdiği değer, kadının orada bereketin sembolü olarak görülmesi vurgulanacak. Ayrıca modern hayat ile Yörük kültürünü bir araya getirerek bu amaçla bir defile gerçekleştirelecek. Antalya Olgunlaşma Enstitüsü'nün modernize ettiği Yörük gelinleri kostümlerini gönüllü olan 14 iş kadını defilede tanıtacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin de destek verdiği etkinliği modacı Deniz Koparel'in katkılarıyla yapılacak.

ATAV Başkanı Nizamettin Şen'nin organizasyonu; Prof. Dr. Nevzat Çevik küratörlüğüm ve Bekir Kirişcan ile Ebru Nalân Sülün’ün yardımcılığındaki yaratım ve tasarım sürecinde; Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İlkay Günal ve ekibinin hazırladığı giysilerle; giysileri taşıyan Yeliz Gül Ege’nin koordine ettiği Antalyalı hanımlarla; tüm organizasyona emek veren Tanıtım Vakfı uzmanları Tuğçe Ük ve Rıfat Onur İbci’yle; sunuculuk görevini yapan tiyatrocu Ebru Güleraslan’la; Attila Durak, Atilla Erdem, Handan Bayram ve benim fotoğraflarımdan oluşan sergiyle, Nizamettin Şen’in etnografik objeleriyle ve Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı Belediyesi, IC Hotels, Delphin Hotels’in katkı ve destekleriyle ve de Müze Danışma Kurulu üyelerinin gayretleriyle gerçekleşmiştir.


Sergi Açılışı: 7 Mart 2016
Saat: 17.30

Sergi Süresi: 7 Mart - 8 Nisan 2016

Mekân: Bülent Ecevit Kültür Merkezi
Adres: Karaalioğlu Parkı, Park Sk., 07100 Muratpaşa

Antalya Kadın Müzesi: http://www.antalyakadinmuzesi.org
Booking.com