image06

Yusuf Hacısüleyman'dan Berlin'deki Türk iş adamlarına Antalya çağrısıAntalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Türkiye'nin turistik güzellikleri ile öne çıkacağı haberlerin medyada yer alması için yürüttükleri çalışmalara Almanya'daki iş adamlarının destek vermesini istedi.

Berlin merkezli Türk iş adamlarını ağırlayan ATSO Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Türkiye'nin imajını yukarılara taşımak için hep birlikte çalışma çağrısında bulundu. ATSO'nun 40 bini aşkın üyesiyle Türkiye'nin en büyük ticaet ve sanayi odalarından biri olduğunu kaydeden Hacısüleyman, Antalya'nın turizm ve tarımda Türkiye'nin başkenti olduğunu ifade etti. 

"İmaj ve Tanıtım Çalışmaları Kritik Öneme Sahip"

Antalya'nın konjonktürel nedenlerle imaj kaybı yaşadığına dikkat çeken Yusuf Hacısüleyman, "Turizm sektöründe kent imajı ve tanıtım faaliyetleri kritik öneme sahip. Antalya'nın imajını yukarılara taşımak için hep birlikte çalışmamız gerekiyor.'' dedi.

"Çalışmalarımıza Destek Olun"

ATSO'nun Tanıtım AŞ aracılığıyla yurt dışındaki fuarlarda Antalya'yı tanıtmaya devam ettiğini altını çizen Hacısüleyman, ''Aynı zamanda yurtdışındaki yayın organlarında Türkiye'nin turistik güzelliklerini ön plana çıkaran haberlerin yer alması için çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerin de bu çalışmalara destek olmasını diliyorum. Çevrenizdekilere Antalya'nın güvenli bir şehir olduğunu, turistik tesislerin kalitesini ve doğal güzellikleri anlatın. Bizlerin yaptığı çalışmalara sizlerin de adeta birer tanıtım elçisi gibi destek vermeniz son derece önemli." şeklinde konuştu.

"2016'da Bile 2 Milyon Alman Ağırladık"

Antalya'nın geçtiğimiz yıllarda 3 milyonu aşkın Alman turisti ağırladığına dikkat çeken Başkan Yardımcısı Hacısüleyman, "Çok zor geçen ve 'neredeyse yaşamadığımız şey kalmadı' dediğimiz 2016 yılında bile Almanya'dan Antalya'ya 2 milyonun üzerinde turist geldi. Bu sene yapmamız gereken bu sayıyı arttırmaya çalışmak olmalıdır" dedi.

Kaynak: http://www.turizmguncel.com/haber/yusuf-hacisuleyman'dan-berlin'deki-turk-is-adamlarina-antalya-cagrisi-h30381.html
Booking.com